Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Norcolut mellett PCOS tea?

Norcolut mellett PCOS tea?

Figyelt kérdés

Ezelőtt rendszeresen menstruáltam, de most viszont 3 hónapja egyáltalán nem jön meg.

Nőgyógyász egy pici cisztát látott, és PCOS jellegű petefészket.

Cukorterheléses vizsgálatra kell mennem, ill. Norcolutot írt fel 10 napig 2x1-et kell szednem.

Már 8 napja szedem, de eddig semmi változás nem történt.

Neten rátaláltam VirágNatura PCOS teájára. Sok jó tapasztalatot olvastam róla. Szeretném kipróbálni, rendeltem is belőle.

A gyógyszer mellett elkezdhetem inni a teát, vagy még várjak vele egy kicsit???


A témában tapasztalatokat és további ötleteket is szívesen fogadok.

Kicsit tanácstalan vagyok.

Elég váratlanul ért a dolog.



2023. jún. 9. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"Már 8 napja szedem, de eddig semmi változás nem történt."

Persze hogy nem. Mert akkor fogsz látni változást ha beszéded a 10 napi adagot. De röviden elmagyarázom.

A ciklus első felében az ösztrogén, a második felében a progeszteron termelődik sokat. Kb 14.napon van peteérés. Tehát 10 nap kell legalább hogy szedd, természetes módon is kb ennyi ideig termeli a szervezeted ilyen mennyiségben a progeszteront. Abban az esetben ha nem termékenyedik meg az érett petesejt (ha van érett), akkor a progeszteronszon nem termelődik tovább. Ha megtermékemnyítődik akkor tovább termelődik.


Tehát mikor abbahagyod a progeszteron szedését akkor azt a tested érzékelni fogja, és 2-3 nap múlva meg fog jönni.

2023. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!