Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet úgy is bakteriális...

Lehet úgy is bakteriális vaginózisom, hogy jó a ph-m?

Figyelt kérdés
Azzal diagnosztizáltak az orvosok, de egyik se mért ph-t, csak felírták az antibiotikumot. Most kíváncsiságból itthon megnéztem egy Canestesttel, ami azt mutatta, hogy jó a ph-m, sárga maradt.

2023. jún. 19. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi alapján diagnosztizálták a bv-t? Csináltak hüvelyváladék-tenyésztést?
2023. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, egyik sem. Csak ránézésre mind.
2023. jún. 19. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Én akkor inkább gombás fertőzésre tippelnék, mert az nem okoz változást a pH-ban. A bakteriális fertőzés egyértelműen igen. Mondjuk az érdekes, hogy egyből antibiotikumot írnak, de úgy tudom, hogy súlyosabb esetben a hüvelygombát is szokták azzal kezelni. Az antibiotikum-kúra után mindenképp használj hüvelyi probiotikumot, hogy visszaálljon az egészséges hüvelyflóra, különben utána könnyen kiújulhat.
2023. jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pedig gombának semmi nyoma, tünete. Érdekes... Szürkés folyás volt néha, mondjuk 2 hetente, meg kis diszkomfort néha, az is mondjuk 2 hetente. Lehet nem reális a Canestest? Passz. De így akkor nem értem az antibiotikumot se nagyon, van-értelme
2023. jún. 20. 11:59
 5/5 A kérdező kommentje:
Van-e értelme
2023. jún. 20. 11:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!