Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció visszahozasa...

Menstruáció visszahozasa fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés

Anno a korhazban a kezeloorvosom+foorvos javasolta hogy kezdjek el fog.gatlot szedni hogy visszaalljon, az akkor mar tobb mint egy éve kimarado menstruációm.

2021 januárjában volt az utolsó, most 23-ban február+márciusban volt valami kis egy napos pecsetelos verzesem.

En az orvosoknak is azt mondtam, hogy várjuk meg amíg a testem kész lesz es magától tudja mi a dolga.

Most viszont elbizonytalanodtam, es szeretnek gyogyszert feliratni.

Ti mentetek at ilyenen? Vegul helyre allt igy?

Vagy ha valakit nem is erint a lkerdes, de kvazi szakertoje a témanak az irhatna;))


+1 pont ha tudsz jo javaslatot kormend környékén esegls szomnahndlkk



2023. jún. 20. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A fogazmásgátló tabletta alatt NEM menstruáció van, hanem megvonásos vérzés. A kettő nem ugyanaz! Írod alul, hogy #anorexia. Itt az a gond és a fogamzásgátló baromira nem fogja megoldani, hogy jelenleg fogamzóképtelen vagy.
2023. jún. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló csak megvonásos vérzést csinál, nem rendes ciklust. Azért nincs menzeszed, mert nem ovulálsz, azt pedig tabi mellett se fogsz. Ha anorexiás vagy, akkor a gyógyulást és a testtömeg rendeződését követően magától helyre fog jönni.
2023. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátló alatt nem mentruálsz. Gyakorlatilag nincs ciklusod, csak egy mesterségesen generált valami.


Egyél normálisan, és ha már normális súlyon sem jön meg - nekem 6+ év étkezési zavar után normálisan visszaállt, egyetemi barátnőmnek teljes kivizsgálásra volt szükésge és hormonkezelésre -, akkor kell endokrinológust keresni.

2023. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!