Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampont valahogy újra...

A tampont valahogy újra lehetne hasznosítani?

Figyelt kérdés

Ma épp a zuhany alatt kellett cserélnem, mert iszonyatosan átáztam. A zuhanyzás végére szinte hófehér lett a tampon, kiázott belőle minden. Ha mondjuk valamivel tudnám fertőtleníteni, akkor elméletileg lehetne újra használni? Mondjuk vákumozóval összepréselném.

Sajnos anyagilag nagyon megterhelés a tamponvásárlás. Most sem tudok venni nagyot, így a múlt hónapból megmaradt kicsiket cseréljem óránként.


2023. jún. 26. 10:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kehelyben nem gondolkozol? Azt csak 1x kell megvenni, és évekig jó.
2023. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Minek cserélsz a zuhany alatt tampont?zuhanyzás közben egyáltalán nincs rá szükség.
2023. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Óránként cserélni a kicsiket pénzkidobás. Az újrahasznosítás fertőzést okoz, aminek a kikezelése (orvos, gyógyszer) sokkal többe kerül, mint amit megspórolhattál volna a tamponon. Ráadásul meddőséget kockáztatsz minden esetben. Úgy érdemes csoportosítani a kiadásaidat, hogy ilyen pazarlás sohase történhessen. Pl. spórolhatsz a szőrtelenítésen, a cipőkön, kozmetikumokon, izzadásgátlón...
2023. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as, Te jó ég! Nyilván nem zuhanyzáshoz tettem be. Hanem úgy keltem, hogy mindenem átázott és nem akartam a wc-ben kicserélni majd végigcsöpögni a lakást a zuhanyig. Hanem ott vettem ki az estit, ahol nem gond ha csöpög. Nyilván az 5 perces zuhany után tettem be az újat és nem a tuhanyzáshoz.
2023. jún. 26. 11:12
 6/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a kicsi pazarlás, de az van itthon egy csomó. Sajnos nekem most nagyon hóvége van, a nagy tampon meg elég borsos áron van. Nem is vártam, csak fizetés utánra.

Azokon, amiket felsoroltál, már nem tudok jobban spórolni. Kb az izzadsággátló az egyetlen, amire költök és azt is csak akkor használom, amikor elmegyek itthonról.

De akkor fertőtlenítve sem lehet újrahasznosítani.

2023. jún. 26. 11:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, ha megjön a kövi fizu, vegyél 1-2 kelyhet, és többé nincs tampon
2023. jún. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A kehely nem opció. Gondolkodtam rajta, pont a spórolás miatt, de barátnőm próbálta és neki konkrétan folyamatosan szivárgott, pedig nem hagyta bent 12 órát, mint amennyiről folyton olvasok. Amellette azt is mondta, hogy neki marha nehéz volt kiszedni, aztán lötyögött mindenfelé. Két használat után ki is dobta. Sajnos nekem ahhoz drága, hogy kipróbáljam és kidobjam, ha rossz.

Az is zavar, hogy olyan nagy. Jóval nagyobb, mint egy tampon. Nem szívesen hagynék órikig bent egy ekkora valamit. A nőgyógyásznál is a hideg ráz, amikor kifeszít azzal a valamivel. Pedig az csak pár perc.

2023. jún. 26. 11:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

és ha tampon helyett betétre állnál vissza? Az olcsóbb, mint a tampon, és van belőle sokfajta, éjjeli méretűek is.

Most egyáltalán milyen márkát használtál? OB? Mert az tényleg jó drága.


Plusz, ha szabad kérdezni, mi a foglalkozásod, hogy ennyire kicsúsztál?

2023. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Eszembe se jutna ilyet tenni.
2023. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!