Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nekem akkor most maradt ki...

Nekem akkor most maradt ki menstruáció vagy nem?

Figyelt kérdés

Ha most 59. napra jott meg a mensim, de!


majusban ( 3-an)

es

juniusban is ( 30-an)


megvolt, akkor most nekem maradt ki mensim vagy nem? Mert minden honapban megjott, majusban es most juniusban is……Tehát év végén, összegzèsnél nem mondhatom

azt, hogy volt hónap, mikor kimaradt, mert minden naptári hónapban volt mensi.



Amúgy 28-35 nap között szokott lenni, évente 1-2 alkalommal fordul elő, hogy ilyen sok idő telik el, de utána mindig tűpontos minimum fél évig.



Bocsi az ekezetek miatt, telóról írtam.


2023. jún. 30. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Akkor nem maradt ki, ha minden hónapban volt.
2023. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
De, kimaradt, hiszen kétszer annyi időre jött meg, mint szokott. A biológiát pont nem érdekli a Gergely naptár...
2023. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A naptárat totálisan hagyd figyelmen kívül a ciklus számolása során. Azt kell nézni hogy 2 egymást követő menstruációk első napja között hány nap telt el. Ez a ciklus hossza. A női ciklus átlagosan 21-40 nap között mozog. Nyilván a többségnek 24-33 nap közötti. Ezért szokták azt mondani hogy 4 hetente jön meg. De mivel nem vagyunk gépek így néha csúszhat kicsit. Viszont ha neked a 2 egymást követő menstruációk első napjai között közel 60 nap telt el az nagyon sok. Ez azt jelenti hogy gyakorlatilag kimaradt egy vérzés. Ha a többi ciklus megfelelő hosszúságú akkor nincsen teendőd. Egyszeri alkalommal én ezen nem aggódnék.

36N

2023. jún. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!



Kedves 3-as:

Igen, ezen kívül minden rendben vele. Évente 1 maximum 2 alkalommal fordul elő, hogy ennyi idő kimarad a kettő közt, de utána mindig pontos újra.


A szokásos mensis tünetek is megvoltak már 1 héttel előtte: mellérzékenység, enyhe puffadás és a kötelező 1db pattanás, pedig már több mint 20 ève mensizek.



Akkor ezt úgy veszem, hogy kimaradt.

Köszönöm a segítséget!

2023. jún. 30. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!