Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tamponon rajta maradt a...

A tamponon rajta maradt a fele csomagolás, egész este így volt bent, lehet ettől bajom?

Figyelt kérdés
Sokat hallani, hogy a tampon egyes nőknél vérmérgezést okoz nagyon kis százalékban. Sajnos úgy helyeztem fel, hogy a műanyag csomagolás félig rajta maradt. Leszedtem a csomagolást arról a részről, ahol a zsinór van, de másik ott maradt. Nagyon parázok most. Múltkor pont olvastam, hogy egy topmodellnek vérmérgezést okozott a tampont, és csak annyit vett észre magán kezdetben, hogy influenza szerű tünetei vannak, nem gyanakodott semmire, a végén annyira rosszul lett, hogy amputálni kellett nem tudom hány végtagját. Ráadásul én most éppen meg vagyok fázva (már előzőleg), mi van ha én is így járok? Nagyon félek. De hülye vagyok, hogy rajta hagytam!

2023. jan. 28. 11:47
 1/10 Csabi34 ***** válasza:
47%

A tamponok használata általában biztonságos, de néhány esetben a vérmérgezés (toxikus shock szindróma, TSS) kialakulhat, ami ritka, de súlyos betegség. A TSS olyan tüneteket okozhat, mint láz, hányás, hasi fájdalom, izzadás, és szédülés. A TSS kialakulásának kockázatát a nők néhány esetben növelhetik, például ha hosszú ideig hagynak bent egy tampont, vagy ha sérült a bőr a tampon behelyezésekor.


Az, hogy a tamponon maradt rajta egy rész a csomagolás, valószínűleg nem fogja befolyásolni a TSS kialakulásának kockázatát. Ha bármilyen aggasztó tünetet észlelsz, azonnal fordulj orvoshoz.


Az is fontos, hogy ne hagyd bent a tampont túl sokáig - a javasolt maximum 8 óra - és ügyeljen a higiéniára a tampon behelyezése és eltávolítása közben.


Az influenza szerű tüneteket általában vírusok okozzák, és TSS-t ezzel ellentétben a Staphylococcus aureus baktérium okozza. 99% hogy nem lesz komolyabb bajod.

2023. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A lényeg, hogy ami bent maradt műanyag az kijöjjön!
2023. jan. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Életszerűtlen a kérdés, mivel maga a kihúzószál is a csomagolásban van, plusz az alját be kell nyomni az ujjaddal, érezted volna ha rajta marad.
2023. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Csabi34 nagyon köszönöm!


A műanyag kijött, rajta maradt a tamponom szerencsére.

2023. jan. 28. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

A toxikus sokk szindróma nem vérmérgezés.

És nem attól alakul ki, hogy rajta hagyják a celofánt a tamponon.

Bár mondjuk ez is megérne egy Darwin-díj jelölést.

2023. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

#5

Van még egy megérzésem :D Valószínűleg jól sikerült a kérdezőnek az éjszakai buli, és a legutóbbi cserekor már kissé foroghatott vele a világ, aztán most, hogy dél körül felébredt, kissé rádöbbent :D


Más elképzelésem nincs, hogy lehet rajta felejteni a fóliát. Ha ennyire felelőtlen a kérdező, miért nem inkább betétet használ? Annál nincs semmi veszély (az átázáson kívül)...

2023. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
3-mas, nem életszerűtlen, már én is jártam úgy több alkalommal is, hogy a tetején maradt rajta, mert leszakadt, és csak felhelyezés előtt vettem észre.
2023. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem nézitek meg jól, hogy lejött-e teljesen a fólia? Ha meg a tetején rajta marad a fólia, hogy tudja bent felszívni a vért?
2023. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
Én is jártam már így, semi probléma nem volt belőle. Egy ismerősöm meg elfelejtette kivenni, és mellé felhelyezett egy másikat. Csak a cseréléskor vette észre, de semmi baja nem lett.
2023. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Omg, éjszaka dolgozom 6-os, és a munkahelyen olyan pörgés volt, hogy alig volt időm tampon cserére, siettem. Amúgy beszívott így is vért azon a felén ahol nem volt fólia.
2023. jan. 29. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!