Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha anyukámnak fogamzásgátlótól...

Ha anyukámnak fogamzásgátlótól volt mélyvénás trombózisa, én pedig migrénes vagyok évek óta szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvos állapítsa meg. Anyukád miatt szerintem szedhetnél, ma már sokkal alacsonyabb hormontartalmú gyógyszerek vannak. A migréned viszont szerintem kizáró ok.
2010. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

jövő héten megyek MR+MRA vizsgálatra,mert valami nem stimmel a fejemben,szóval ezt megvárom,aztán kiderül....de é úgy tudom,hogy nem igazán írnak fel ilyenkor...

köszi szépen:)

2010. okt. 13. 14:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 1,5 éve szedek fog.gátlót és jó fél évig volt tartós fejfájásom.

Azt mondta a nődokim (elküldtek mindenféle kivizsgálásra a fejfájás miatt), hogy amíg meg nem találják a fejfájás okát, nem szedhetek fog.gátlót.

2010. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még ha nagyszülőnek volt akármitől trombózisa sem szokták felírni, migrén megint külön és határozott kizáró ok. Persze trombózishajlamra kérhetsz vizsgálatot, de én annyira nem bíznék meg benne és nem kockáztatnám az életem, mikor annyi más megoldás is van.
2010. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen....akkor marad minden más:-)
2010. okt. 13. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem szednék a helyedben. Arra utaló vizsgálatot lehet kérni, hogy hajlamosabb vagy-e a trombózisra. De a migrén + fogamzásgátló sem vmi jó kombó. Még a végén stroke-ot kapsz:/
2010. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!