Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egy lány fogamzásgátlót...

Lujza1819 kérdése:

Ha egy lány fogamzásgátlót szed, a tabletta bevétele után nem tanácsos néhány órán keresztül nagyvécézni? Lehetséges hogy a tabletta ezáltal kiürül? Korrekt válaszokat várnék.

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak arra vonatkozik, ha hasmenésed van. Akkor nem tud felszívódni a gyógyszer. De ha nomális a székleted, akkor nyugodtan, abba még nem kerül bele :) Amúgy én is sokat parázok ezen.
2011. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Hasmenéses betegségnél lehetséges.

Egyébként az antibiotikum szedése is gyengítheti a fogamzásgátló hatását.

2011. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor csökken a hatása, ha erős hasmenésed (4-5x híg széklet) vagy hányás jelentkezik a felszívódási idő alatt.
2011. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondold már végig. Már csak az pár óra, amíg eljut a beleidbe...

Miért ne lehetne WC-zni? Amíg te beszedés után két órával mondjuk WC-zel, addig az a szerencsétlen tabletta még a gyomrodban van. Mire elérne a vastagbeledig, már rég felszívódott a hatóanyaga...

2011. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó írt, abban benne van a lényeg, de pontatlan. Tekintve, hogy a gyomor is a bél része, tehát nem pár óra, hanem pár perc, amíg eljut a belekig, de pár óra, amíg a gyomorból továbbhalad a vékonybélbe és onnan a vastagba.
2011. nov. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Amit az utolsó írt, abban benne van a lényeg, de pontatlan. Tekintve, hogy a gyomor is a bél része"


A gyomor nem a bél része (gyomor-bélrendszer, gastrointestinalis rendszer...). A belekhez a vékony és vastagbelek tartoznak.

2011. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem, ez az előbél. Ugye nem középbéllel kezdődik a bél? Mindegy...
2011. nov. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért a fejlődéstant szerintem most hagyjuk. Az embrióban van előbél, középbél meg utóbél, születés után már nem használjuk ezeket a szavakat. De ha már nagyon az előbéllel akarsz jönni, akkor annak az első szakasza nem a gyomor.

A gyomrot nem soroljuk a belekhez, mint már mondtam. A latin neve is gastrointestinalis rendszer (gaster=gyomor, intestinum=belek). Sőt, magyarul is azt mondjuk, hogy gyomor-bélrendszer.

2011. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Mit vitatkoztok ezen??


A kérdezőnek pedig:

4 éve szedek fogamzásgátlót. Név szerint harmonet. Miután beveszed 2 óra kell még felszívódik. Ha ebben a 2 órában hasmenésed van illetve hánysz, akkor sajnos az az napi tabletta semmit nem ér, mintha be sem vetted volna. Mielőtt a sok okos nekem esne, hogy nem...DE! Az orvosom mondta, amikor felírta először, hogy erre figyelni kell. Ha ilyen van, akkor inkább 1-2 órával később veszem be, addigra általában lecseng a hányás/hasmenés probléma. Remélem tudtam segíteni.

2011. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, a hasmenés meg a hányás nyilvánvalóan más eset, de ez minden más gyógyszerre is igaz. A normál menetről volt szó.
2011. nov. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!