Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés
lujza1819 nevű felhasználó kérdése:

Ha egy lány fogamzásgátlót szed, a tabletta bevétele után nem tanácsos néhány órán keresztül nagyvécézni? Lehetséges hogy a tabletta ezáltal kiürül? Korrekt válaszokat várnék.

2011. nov. 8. 21:08  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem ez csak arra vonatkozik, ha hasmenésed van. Akkor nem tud felszívódni a gyógyszer. De ha nomális a székleted, akkor nyugodtan, abba még nem kerül bele :) Amúgy én is sokat parázok ezen.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2011. nov. 8. 21:10 Privát üzenet

Hasmenéses betegségnél lehetséges.

Egyébként az antibiotikum szedése is gyengítheti a fogamzásgátló hatását.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2011. nov. 8. 21:17 Privát üzenet
Akkor csökken a hatása, ha erős hasmenésed (4-5x híg széklet) vagy hányás jelentkezik a felszívódási idő alatt.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2011. nov. 8. 21:17 Privát üzenet

Gondold már végig. Már csak az pár óra, amíg eljut a beleidbe...

Miért ne lehetne WC-zni? Amíg te beszedés után két órával mondjuk WC-zel, addig az a szerencsétlen tabletta még a gyomrodban van. Mire elérne a vastagbeledig, már rég felszívódott a hatóanyaga...

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2011. nov. 8. 21:20 Privát üzenet
Amit az utolsó írt, abban benne van a lényeg, de pontatlan. Tekintve, hogy a gyomor is a bél része, tehát nem pár óra, hanem pár perc, amíg eljut a belekig, de pár óra, amíg a gyomorból továbbhalad a vékonybélbe és onnan a vastagba.

# 5/10Időpont 2011. nov. 8. 22:17 Privát üzenet

"Amit az utolsó írt, abban benne van a lényeg, de pontatlan. Tekintve, hogy a gyomor is a bél része"

A gyomor nem a bél része (gyomor-bélrendszer, gastrointestinalis rendszer...). A belekhez a vékony és vastagbelek tartoznak.

# 6/10Időpont 2011. nov. 8. 22:54 Privát üzenet
Dehogynem, ez az előbél. Ugye nem középbéllel kezdődik a bél? Mindegy...

# 7/10Időpont 2011. nov. 9. 00:06 Privát üzenet

Azért a fejlődéstant szerintem most hagyjuk. Az embrióban van előbél, középbél meg utóbél, születés után már nem használjuk ezeket a szavakat. De ha már nagyon az előbéllel akarsz jönni, akkor annak az első szakasza nem a gyomor.

A gyomrot nem soroljuk a belekhez, mint már mondtam. A latin neve is gastrointestinalis rendszer (gaster=gyomor, intestinum=belek). Sőt, magyarul is azt mondjuk, hogy gyomor-bélrendszer.

# 8/10Időpont 2011. nov. 9. 15:41 Privát üzenet

Mit vitatkoztok ezen??

A kérdezőnek pedig:

4 éve szedek fogamzásgátlót. Név szerint harmonet. Miután beveszed 2 óra kell még felszívódik. Ha ebben a 2 órában hasmenésed van illetve hánysz, akkor sajnos az az napi tabletta semmit nem ér, mintha be sem vetted volna. Mielőtt a sok okos nekem esne, hogy nem...DE! Az orvosom mondta, amikor felírta először, hogy erre figyelni kell. Ha ilyen van, akkor inkább 1-2 órával később veszem be, addigra általában lecseng a hányás/hasmenés probléma. Remélem tudtam segíteni.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2011. nov. 12. 08:49 Privát üzenet
Persze, a hasmenés meg a hányás nyilvánvalóan más eset, de ez minden más gyógyszerre is igaz. A normál menetről volt szó.

# 10/10Időpont 2011. nov. 12. 09:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az esemény utáni tabletta mellékhatásai akkor is ugyanazok ha a lány nem is lett terhes?
Cypromix tabletta? (bővebben lent)
17 éves lány vagyok! Nemrég észrevettem, hogy a melleimben kitapinthatók a csomók! ( főleg a bal mellemben ) Ez mitől lehet?
Mennyire egészséges ha egy tinédzser lány melle lóg?
Mik azok, amiktől egy fogamzásgátló tabletta hatékonyságát vesztheti? (Azon kívül, ha a lány pl elfelejt bevenni egy szemet)
Van itt olyan lány, Escapelle esemény utáni tabletta bevétele után terhes lett? Vagy ismertek ilyet? Mennyire megbízható készítmény ez?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!