Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ebből a kenet eredményből mi...

Ebből a kenet eredményből mi derül ki? Ugye nem feleslegesen fizettem 25.000 forintot? Csak kenetet vett a doktornő, és azzal küldött a Synlab-ba. Viszont itt ugye azt írja, hogy meg kell ismételni...rengeteg pénzt költöttem már el.

Figyelt kérdés

Eredmény:

A mintából a hagyományos tenyésztési eljárással fakultatív patogén baktériumok tenyésztek ki, melyek kórokozó

szerepe csak az anamnesztikus adatok, illetve a Gram kenet mikroszkópos vizsgálatával együtt lenne értékelhető.

Kérjük, hogy ismételt mintavétel alkalmával a mintához 2 db tárgylemezen fixálatlan kenetet is mellékelni

szíveskedjenek!A speciális kimutatási igényű kórokozók (Mycoplasma-Ureaplasma, Neisseria gonorrhoeae,

Gardnerella vaginalis, Atopobium vaginae, Chlamydia trachomatis, Trichomonas vaginalis) kimutatását a SYNLAB

laboratóriumai csak külön kérésre végzik.

Sarjadzó gomba nem tenyészett ki.



2023. júl. 10. 14:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem is értem az eredményt. Teljes tenyésztést kért a doktornő, és azt is fizettem ki, mégis csak ennyi áll az eredményben.
2023. júl. 10. 14:36
 2/11 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, még név szerint ismerik is a doktornőt, és teljesen biztosak voltak, milyen vizsgálatot kért (illetve én is pontosan elmondtam).
2023. júl. 10. 14:45
 3/11 A kérdező kommentje:

Vagy a mikroszkópos vizsgálat részét már a doktornő is meg bírja csinálni? Nem értem...nagyon aggódom.

Rengeteg gyógyszeren vagyok túl.

2023. júl. 10. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy vannak benne baktériumok, de olyanok, amik nem feltétlenül jelentenek egyúttal fertőzést is, mert a nők egy részénél a normál flóra részei lehetnek.

Akkor tudják megmondani, hogy kóros-e vagy sem, ha nem csak tenyésztő közegbe vesznek mintát, hanem a hüvelyváladékot kikenik tárgylemezre és megvizsgálják.

2023. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mehetek majd vissza egy másik mintával? Ez most akkor lófszt sem ért?
2023. júl. 10. 15:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Láttam mikroszkópot a dokinál...azt már ő is meg tudja csinálni? Nem értem, miért fizettem, ha nem derült ki semmi
2023. júl. 10. 15:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ha van mikroszkópja akkor valószínűleg meg tudja nézni.
2023. júl. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy a doki nézze meg, hacsak nem mikrobiológus a másik szakvizsgája, szerintem venni fog még egy kenetet.
2023. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehát a semmiért fizettem ki 25 ezret. Az egész retkes magyar orvoslás elmehet a qrva anyjába. Több hónapos szenvedés és többszázezer forint után még felesleges vizsgálatokra küldenek.
2023. júl. 10. 23:56
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ezt nem lehet idegileg kibírni...
2023. júl. 10. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!