Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden nap,alaposan mosakszom....

Minden nap,alaposan mosakszom.Ennek ellenére a szeméremajkaim belső felén, fehér, túrószerű dolog van. Úgy tudnám példázni "mint aki nem mosakszik meg, és megtúrósodik". Szaga nincsen, de rettentően zavar. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Voltam nőgyógyásznál pár hónapja, és kaptam kezelést is. Tünetem nincsen, sem viszketés, sem égő érzés,így szinte biztos vagyok benne,hogy nem gomba. Nagyon kétségbeejtő,mert így nem tudok akármikor együtt lenni a párommal, folyton azok kell rettegnem,mit lát,vagy mit nem- Akkor sok lenne ez a jelenség,ha nem adnék magamra,és nem mosnám. Valakinek van hasonló?Ha ige,hogyan kezelte,vagy egyáltalán miért van ez?
2023. júl. 13. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha nincsenek tüneteid és a doki is így véli (sztem amúgy lehet, h van valami fertőzés) - akkor ajánlom a Gynophyllus hüvelykapszulát. Nekem nagyon beválik, mensi után főleg, amikor mindig úgy érzem, hogy valami nem teljesen oké odalent. Egy hétig minden este tegyél be egyet, bevizezve - de már 3-4 nap alatt tök jól rendbeteszi az alvázat. :)

(Odabent élő hasznos bacik és az őket segítő állapotok vannak a kapszulában, nagyon jó cucc! Nekem is egy patikusnő ajánlotta sok éve.)

2023. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Bélflóra rendben van? Én irrigálnék az 1-es által ajánlott kapszula előtt. Kamillával.


Amikor nekem azt írta fel az orvos, előtte és utána is irrigáltam. :)


Nagyon jó dolog, ha az ember lánya tudja használni az irrigátort. Nekem sokat segített. :)


Aztán szerintem Lactacyd mosakodót is nyugodtan vehetsz. :)

2023. júl. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Itt az a kérdés, amikor nőgyógyásznál voltál pár hónapja, akkor is ezzel a problémával mentél? Ő milyen kezelést adott rá? Ezeket fontos tudni a kérdés megválaszolása előtt. Mert ha ezzel a dologgal mentél hozzá, és kezelés ellenére sem múlt el, akkor lehet ismételni kell, mert makacs a fertőzés. Vagy lehet a kezelés amit kaptál, az hozta mellékhatásként, ha pl.antibiotikumot kellett szedned. Ezért fontosak a részletek.
2023. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A gomba nem mindig jár viszketéssel, bármi egyébbel, bőven van, hogy csak egy ez az általad leírt túrós cucc az egyetlen tünet. Szóval, butaságnak tartom a többiek által leírt tanácsokat (az irrigálást mindentől függetlenül is), vagy a patikában vegyél hüvelygombára való szereket, vagy menj vissza dokihoz! Pár hónapja is gomba volt? Erről nem írtál, csak hogy voltál dokinál.

A hüvelygomba nagyon gyakori, nekem kislánykorom óta akár évi többször is előjön, hajlamos rá sajnos a szervezetem:-( A nyári szezonban jobban „veszélyben” vannak azok is, akik amúgy nem szoktak érintettek lenni, strandon az egyik legkönnyebb összeszedni. De stressz, legyengült immunrendszer, csomó kiváltó oka lehet.

2023. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4. Dehogy gyakori ennyire. Sokszor nem is gomba okozza a bajokat. Az igazi Candida annyira viszket, hogy fel akarsz nyúlni, hogy megvakard.. engem veekig félre krzelt a sok SZTK-s orvos, pedig csak bélbacilusoktól volt az egész..


Lehet Ecoli, bármi. Az viszont nem is gomba, de lehet bélbacilus szaporulat is. Igaz, amit a kérdező ír, az már lehet tényleg durván az..

2023. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Gombás fertőzéssel voltam nála, pár hónappal ezelőtt. Nem ezzel a mostani gondommal. Lehetséges,hogy ez valamelyik kúp,vagy gyógyszer mellékhatása?
2023. júl. 14. 09:55
 7/15 anonim ***** válasza:
6. Kaptál antibiotikumat, vagy hüvelykúpot? Ha nincs megfelelő hüvelyflóra, bármit összeszedhettél. Szerintem addig ne szexeljetek, mert oda-vissza fogjátok egymásnak adni. Gumi ide vagy oda.
2023. júl. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5-ös: Ha megkérdeznél mondjuk 30-as nőket, biztos lennék benne, hogy a többség azt mondaná, életében legalább egyszer volt már hüvelygombája. Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek rendszeresen kiújul. És még egyszer leírom, nem okoz feltétlenül viszketést. Nőgyógyász tudna pontos választ adni, kenetvétel után, mert a leírtak alapján ő is csak erősen tippelni tudna, és van pl. kevert fertőzés is.
2023. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Több hónappal később? Milyen szereket kaptál, és volt hüvelyflóra-helyreállítás?
2023. júl. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8. Tudom, de a sok okos SZTK-s orvos is kb csak ezzel foglalkozik. Több hónapot jártam, mire egy normálisabb levett egy tenyésztést..



Kérdező, én is azt javaslom menj vissza. Szerintem szépen tönkretették a hüvelyflórád..

2023. júl. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!