Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV szűrésem negatív, lehet...

HPV szűrésem negatív, lehet mégis condyloma?

Figyelt kérdés

Májusban voltam nőgyógyásznál, menzesz előtt egy héttel. (Magánba, abból is a drágábba, 40 ezret hagytam ott.) Mondta, hogy vastag a nyálkahártya a menzesz közelsége miatt, biztosan most csinálja-e a szűrést, mondtam igen. Nehezen vette le, de levette, a leletre is rá van írva, hogy "kenet értékelhető, negatív".

A gond az, hogy már akkor is volt 1-2 szemölcsszerű dudor a nagyajkamon, amit a vizsgálat előtt jeleztem neki, mondta, hogy megnézi. Végül nem mondott róla semmit, és én is elfelejtettem rákérdezni. Azonban most egyre több ilyen "dudorom" van, a condyloma leírása illik rá leginkább. Létezik, hogy mégis HPV-s vagyok? Ha igen, hogy történhet ilyen egy magán rendelésen?


2023. júl. 16. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne hpv-d attól, hogy a cytológia negatív? Nem véletlen van külön hpv szűrés.
2023. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem értem, volt rákszűrés, írom a kérdésben.
2023. júl. 16. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg írtam, hogy a rákszűrés meg a hpv szűrés nem ugyanaz. Mit nem értesz?
2023. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát én ebből most okosodtam ki. Remek, akkor biztosan az. Azért a nőgyógyász így is szuper, hogy ennyire figyelt.
2023. júl. 16. 19:50
 5/8 anonim válasza:
100%

Én is voltam rákszűrésen, ahol maga a cytológiai eredményem jó volt de odaírták, hogy HPV gyanú. Így még 6 hetet várni kellett, hogy ismételten tudjanak levenni mintát. Most voltam megint vizsgálaton, ami már pontosan HPV-re szűr.

S igen igazad van, mi laikusok úgy gondoljuk, ha már megyünk rákszűrésre, akkor ott mindenre szűrnek. Sajnos a való életben nem így van !

2023. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nagyajkon lévő codyloma is hpv, de a méhnyak citológiád attól lehet rendben, sőt a két felszínt a HPV más típusa tudja /szokta megbetegíteni.
2023. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És így milyen vizsgálatot kéne újra kérnem? Nemibeteg gondozó, vagy nőgyógyász? Újra kenet, vagy a szemölcs felszíni kaparása?

Annyira jó, 8 éve monogám kapcsolatban élek, 100%, hogy a férjem nem ment félre és ez van.

2023. júl. 17. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmit. Leveszik és kész.
2023. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!