Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez nagyon nagy probléma?...

Ez nagyon nagy probléma? Muszáj orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem szeretek ilyesmiről beszélni, de ez nem tűnik jó dolognak. Az a helyzet, hogy nagyjából február eleje óta nem jött meg nekem, nem menstruáltam. Biztosan nem vagyok terhes, az teljesen ki van zárva. Eleinte azt hittem az érettségi stressz, de már kb 3 hete annak is vége, még sincs semmi. Anyukámmal nem tudok erről beszélni, a nővérem pedig mostanában elég elfoglalt. Már egy ideje gondolkoztam, hogy beszélek velük, de nem merek. És az orvos akihez elvileg mehetek körzetileg vagy hogy van, az pedig egy férfi és mindent elmondani neki olyan rossz lenne. Nem tudom mit csináljak. Van valami tippetek? Gyógyszer vagy valami ami ezt helyre teszi? Nagyon szépen köszönöm! 18L

2023. júl. 17. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Erre csak egy tippet lehet adni beszélj anyukáddal vagy testvéreddel.


Persze análkül is elmehetsz orvoshoz, egyedül de leírásod alapján az orvossal még inkább neü szeretnél erről beszélni. Amúgy orvosnak ez a dolga, nem te lennél első aki ezzel a panasszal megy hozzá, segítene.


Szóval vagy anyukád és tesód elsőkörben vagy egyből orvos.

2023. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Hány kiló és milyen magas vagy? Ez sem mindegy.
2023. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még elég fiatal vagy, nem olyab nagy probléma, ha kimarad a menstruàciòd. Valòszinû vérszegény vagy, az okozhatja! Fontos lenne, ha Belgyògyàsz orvoshoz fordulnàl segitségért, meg kell nézetned a véredet. Ha tényleg kevés, akkor ad az orvos Ferrumot (vas tablettàt ), ami helyre hozhatja a vérzési problémàdat.
2023. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Mivel 25-35 naponta illik menstruálni, így elég nagy probléma. A legtöbb nőgyógyász férfi, csak az eletkorod miatt feszengsz emiatt. Ő látott már mindent, nem fogsz újat mutatni.
2023. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

11 éves korom óta megvan, szóval elvileg már be kellett volna állnia.

Jelenleg 162cm és 75 kiló vagyok, de ez már sok fogyás eredménye, mert fiatal korom óta küzdök a súlyommal metabolikus szindróma, IR, minden rossz miatt, szóval ez van🤷🏻‍♀️😅

2023. júl. 17. 14:11
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
5 Akkor a súlyod lesz a probléma forrása, és nem nőgyógyászati jellegű.
2023. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bar ez epp nem karcsusag, ha de ha hirtelen fogytal, az onmagaban felborithatta a hormonokat.
2023. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár az IR is okozhatja. Azt kellene kezelni.
2023. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
73%

Az orvosod nem férfi, hanem ORVOS!

Mellesleg valamilyen hormonprobléma állhat a dolog hátterében. Régebben nem fogyóztál drasztikusan?

2023. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6%

9

Elsősorban férfi. Csak utána orvos. A páciensnek mindenképpen. Ez van, nincs mit szépíteni.

2023. júl. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!