Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vaspótlás. Hogyan csináljam?

Vaspótlás. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Változókorban vagyok és 4 hétig folyamatosan véreztem, eleinte gyengébben, aztán erősebben. Múlt pénteken (júl. 21.) eü-i kaparásom volt.


A laboreredményem vasra 9, ami 4 hét vérzés után még "egész jó", 10-től számít normálisnak nőknél.


Találtam egy-két nagyon jó videót, ami nagyon alaposan körbejárja a kérdést, hogy mik lehetnek a vashiány okai (nálam ugye nyilvánvaló az ok), hogyan lehet kezelni, mennyire fontos, hogy lehetőleg természetes forrásokból pótoljuk. De azt is mondta a videók készítője, hogy van egy olyan vaskészítmény, ami egészen jól hasznosul.


Az a kérdésem, hogy a normál adag 5 ml naponta, de én szeretném egy rövid ideig nagyobb mennyiségben bevinni. (Nálam a vashiány nagy gyengeséggel jár és egy betegségem miatt amúgy is nagyon fontos, hogy jó tartományban legyen a vasam.) Hogyan csináljam? Szavazásban és/vagy szövegben írjátok meg, hogy mit gondoltok.


(Gyógyszertárost majd megpróbálok megkérdezni, de mivel nem náluk fogom venni az ajánlott készítményt, nyilván nagyon nagy lelkesedéssel nem fognak válaszolni erre a kérdésemre.)



2023. júl. 24. 07:57
A kérdező szavazást indított:
szedd a napi 5 ml-t
szedj két hétig napi 10 ml-t
szedj két hétig napi 15 ml-t
szedj három hétig napi 10 ml-t
szedj három hétig napi 15 ml-t
egyéb
3 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
...
2023. júl. 24. 08:34
 2/3 qborka ***** válasza:
32%

Addig, amíg fennáll a vérzészavar,addig tök mindegy.


Feltételezem, valami drága készítményt láttál a videóban 🙂


Nekem a háziorvosom a Jura gyümölcsleveket javasolta,mert egy daganatos betege csak erre reagált. Abból napi 1 dl


Cékla,spenót (tejtermékek nélkül) és egyéb zöld zöldségek illetve vörös bogyósok fogyasztása javasolt.


Tablettában neoferro folgammát szedek.

Engem nem csak kapartak ( az éven kétszer),de transzfúzióztak is,a 2.előtt. A trafo után menstruáltam egyet, 1,5 hónap után elmentem laborba, rosszabb volt az eredmény,mint a transzfúzió másnapján.

2023. júl. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2


Nem áll fent már. Péntek du. véreztem még kicsit (a műtét délben volt), azóta semmi. Remélem, így is marad. (Persze a szövettan eredménye még "izgalmas" lesz.)


Nem, egyáltalán nem drága.


Köszi, az enni- és innivalókat tudom, hogy miket kell fogyasztani.


Nekem nagyon nem mindegy, hogy milyen mesterséges vaspótlást használok, mert gyak.lag mindegyiktől székrekedésem volt eddig (sztem azt is próbáltam, amit te írtál, attól is).


Ez az új hátha nem okoz székrekedést.


Megkérdeztem a gyógyszertárban, azt mondta a kedvenc gyógyszertárosom, hogy normál mennyiséget (5 ml-t) szedjek naponta, 1 vagy akár 2 hónapig.


Amúgy is lesz vérvételem, mert hormonszintet fogok végre nézetni (még soha nem nézettem). Mire a nőgyógyászhoz eljutok kontrollra (van már időpontom aug. 9-re), addig elkezdem ezt a vaskészítményt és majd vasszintet is nézetek.


Köszönöm a válaszodat és jobbulást neked is!

2023. júl. 24. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!