Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérszegénység, vaspótlás...

Vérszegénység, vaspótlás hogyan és mivel?

Figyelt kérdés
Bélrendszert érintő betegségem van, leegyszerűsítve egy vagy több szűkület, amelyek a táplálék mozgását is akadályozzák. Alapesetben is fáj, de bármilyen vastabletta csak fokozza, mert mind szorulást csinál. 1-2 napig tartó, napi 1-2 szem vastabletta szedés erős fájdalmakat okoz még napokkal később is. Több, mint fél éve tart a vashiányos állapot (01.20-tól, akkor műtöttek), semmit sem javult a vas pezsgőtablátták és vas injekciók hatására sem. Infúziúban is kaptam, de szerintem bőven jöhetne még, jelzem a korházban, úgy is rendszeres vendég vagyok. Egyebet tehetek itthon a vaspótlásra? Sajnos az étkezés korlátozottan megy a bélrendszeri problémák miatt, örülök, ha evés után nem szakadok szét a fájdalomtól. Nehéz arra is figyelni, hogy vasban dús legyen az étel, mikor szinte mindentől van valami bajom (még erősebb fájdalom, hasmenés).

2022. aug. 20. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Alap, hogy a vasban gazdag növényeket felejtsd el, mert nem ér semmit. Legjobb vasforrás a pecsenyekacsa máj. Nekem heti 1x200g simán felhúzza a vasam. Pl.volt hogy 5-ről 12-re ment 2 hó alatt. Én egyben ettem meg, de a belednek nem tenne jót, ráadásul kisebb adagokban jobban is hasznosul. Reggel, éhgyomorra, C-vitaminnal, mintha vaskészítmény lenne.
2022. aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Esetleg ha vasszirupot innál,az mennyire okozna fájdalmat?
2022. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!