Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egészségügyi küretnél hogyan...

Egészségügyi küretnél hogyan tágítják úgy ki a méhszájat és méjnyakat, hogy be tudjanak nyúlni eszközökkel?

Figyelt kérdés

#eü-i küret
2023. júl. 29. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Erővel...
2023. júl. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hegar-féle dilatátorral.
2023. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2


Köszönöm.

2023. júl. 29. 09:58
 4/10 A kérdező kommentje:

És mennyire kell nagyon komolyan venni, h utána 2 hétig nem lehet fürödni (kádban, a Balcsiban)?


Csak mert nekem jövő hét pénteken jár le a 2 hét és csüt.ön megyek haza a Balcsiról... szóval 1 nappal hamarabb lehet esetleg fürdeni?

2023. júl. 29. 10:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé. Ha a méhszáj/méhnyak nyitva van, nagyon magas a fertőzés kockázata, könnyen bejutnak a kórokozók a méh üregébe és ott nagy bajt okozhatnak. Szóval 2-3 hétig semmi fürdés és semmi szex.
2023. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5


Ezt mondtam, hogy a 2 hétből 1 nap híjján leszek még pont a Balcsinál (most nyilván nem fürdök benne). Hogy ilyenkor esetleg (1 nappal hamarabb) bemehetek-e. Mert tuti biztos vagyok benne, hogy a 2 hetet ráhagyással mondják.


Szexről szó sincs. Nem azért kérdezősködöm.

2023. júl. 29. 10:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék bele, inkább kicsit többet is várnék, mint a 2 hét...
2023. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5, 7


Köszönöm. Rendben. Akkor nem megyek be.

2023. júl. 29. 13:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Nnna, ez az én kérdésem volt, csak közben megpróbáltam leszokni a gyakori kérdések függőségemről (mint látszik sikertelenül) és újra regisztráltam.


Szóval megtaláltam a műtéti leírást.


Ezt írják: "A méhszájat golyófogókkal kifogjuk. Az uterust {méhet} szondázzuk, szondahossz: 7 cm. A cervixet 9-es Hegarig tágítjuk. Ezt követően előbb a cervix-et {méhnyak}, majd a corpust {méhtest?} tompa curette-kanállal kikaparjuk."

2023. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
* Az uterust {méhet} szondázzuk, szondahossz: 7 cm. A cervixet {méhnyakat} 9-es Hegarig tágítjuk. Ezt követően előbb a cervix-et, majd ...
2023. júl. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!