Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A szárnyas betétet miért...

A szárnyas betétet miért "egészségügyi" betétnek nevezik? Miért nem menstruációs betét a neve?

Figyelt kérdés

Tudom, ez nem közvetlenül a nők egészsége kategória, de talán itt jöhetnek rá a legkompetensebb válaszok.

Mit gondoltok, mi lehet az oka, hogy egészségügyi betétnek nevezik? Illetve miért azt mondják pl. reklámban, hogy felszívja a nedvességet (felszívja a menstruációs vért/váladékot.) Mit tudna még felszívni a vérzésen kívül?



2023. júl. 10. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A vér és a vérzés sokaknak ijesztő lehet, pl. gyerekeknek is, de vannak felnőttek is, akiket ez zavarba hoz. Óvszert is egyre kevesebben mernek venni élőben, mintha ciki lenne rádobni a szalagra 2 Durexet. Egészségügyi betétként nem annyira direkt a megnevezés, így eladhatóbb a termék.
2023. júl. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értem, miért nem használják a szarpapír, b+szógumi, takonylepedő kifejezéseket, hanem helyette wc papír, koton, papírzsepi van. Hát teljesen érthetetlen! Milyen hülye világban élünk!
2023. júl. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Mert jópáran nemcsak menstruáció idején használják a betétet. Nemcsak egy funkciója van.
2023. júl. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Az egészségügyit mire/mikor lehet használni még a menzeszen kívül? Az nem ugyanaz, mint a tisztasági betét, amit vannak akik mindennap használnak.
2023. júl. 10. 08:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak szimplán marketingfogás. Persze, egyes eü betétek picit másabbak külsőre, de most néztem a Rossmann oldalát, hogy vannak olyan termékek, ami mind a kettőnél szerepel, tehát az eü-nél is, és a tisztaságinál is. Úgyhogy szerintem egy a kettő, aminek két külön nevet adtak, csakhogy el tudják adni azt is.
2023. júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Ez nem nyelvesz rovat.
2023. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Azert amiert a kotont ovszernek
2023. júl. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy eufemizmus.


[link]


Amúgy én is szeretem nevén nevezni a dolgokat, mivel úgy egyértelmű. De tény, hogy sokan nagyon zavarba jönnek az ilyen jellegű témáktól. És valószínűleg az, hogy nincs nevén nevezve vmi, csak még inkább mélyíti a zavart, szégyent, mellébeszélést.

Nem azt gondolom, hogy a közönséges szavak használata célravezetőbb lenne, de szerintem meg lehetne találni az arany középutat a közönségesség és az eufemizmus között.


Pl ugye van az "intim kehely", magyarul ez így van elterjedve, de angolul simán "menstrual cup"-nak nevezik. Tehát nem mindenhol van ilyen mellébeszélés.


Az, hogy intim betét, intim kehely, szerintem elég idétlen kifejezés. Intim... Hát, szerintem más az intim, ez az intim betét megnevezés is csak eufemizmus.

2023. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!