Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtti fokozott...

Menstruáció előtti fokozott ingerültség?

Figyelt kérdés

Mit tegyek ha menstruáció előtti napokban olyan szinten ingerült és ideges vagyok, hogy nem lehet velem kommunikálni, dühkitöréseim vannak, néha török-zúzok idegemben?

Rettentő kellemetlen helyzeteket tud szülni, saját magamat sem tudom elviselni, mert folyamatos késztetést érzek hogy kárt tegyek magamban.

Valaki tapasztalt hasonlót? Mi a teendő?



2023. júl. 29. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Orvos.
2023. júl. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam. Nem tudott vele mit kezdeni.

Elvileg a hormonok miatt ez ilyen, de szerintem az ilyen szintű idegbaj nem normális.

2023. júl. 29. 23:46
 3/10 Kitana. ***** válasza:
9%
Másik orvos akkor. A hormonszinten szerintem kordában lehet tartani, kizártnak tartom, hogy 2023-ban nincs erre megfelelő gyógyszer.
2023. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Ez premenstruációs szindróma, PMS, szinte minden nőnél előfordul. Igen, ilyenkor a hormonok megborulnak, és ez az idegrendszert is befolyásolja. Megfelelő mennyiségű folyadék, illetve megfelelő étrend és sport tud segíteni, de megszüntetni csak legfeljebb fogamzásgátlóval lehet.
2023. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Hasonló van nekem is: nem harag, hanem egy nagyon letört, sötét hangulat, pesszimizmus, kétségbeesés. Többször is előfordult, hogy jól megbántottam valakit (pont azt, akitől várhattam volna pár jó szót), és aztán egyszer csak megjött. Mivel nem akarok senkit bántani, csak azért, mert szenvedek, ezért inkább jó előre kiszámolom, és felírom a naptárba a menstruáció előtti napra, hogy 'fel a fejjel'.
2023. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4:Rendszeresen sportolok és diétázom is tavaly október óta, a folyadékbevitelem is szinte mindig jó, ilyenkor kifejezetten figyelek erre. Nagyjából 5 hónapja fokozódott amiről írtam a kérdést, semmit nem változtattam az életmódomon.


5:Könnyebben kezelném a letörtséget. Voltam depressziós, tudom milyen a letörtség. De ez teljesen más, én egyszerűen gyűlölök mindent és kárt akarok tenni magamban hogy könnyítsek ezen a haragon, mérgen, gyűlöleten, ezen az egész érzésen. Ha jön egy dühroham mert valaki a legapróbb dologgal is felk*rta az agyam ilyenkor, máris ütök-vágok magam körül.

2023. júl. 30. 00:14
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Érdemes lenne elmenni pszichoátriára. Beutaló sem kell. Majd az ad gyógyszert (ha szakmailag megalapozott), és/vagy elküld pszichológushoz.


Ezen kívül már csak azt tudom mondani szexelni kell (vagy legalább valami olyasmi). Sajnos a szexuális frusztráció elég komoly dolog, főleg a szüzeknél

2023. júl. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Kitana-nak: Afrika nagy részében pedig kutak nincsenek 2023-ban. Vannak az érdekelt fejlesztések, és vannak a kevésbé érdekelt fejlesztések.


'... Mindazonáltal a premenstruális szindróma közvetlen kiváltó okát mind a mai napig nem ismerjük pontosan.


A PMS tüneteinek enyhítése:


A szerteágazó tünetekre a valódi okok ismeretének hiányában egységes terápia sajnos nincs. '

2023. júl. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A link lemaradt: [link]
2023. júl. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
barátcserje!! nekem segített
2023. júl. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!