Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciklus 3. napi vérvétel...

Ciklus 3. napi vérvétel esetén mely napokon lehet menni vérvételre? Pl ha hétvégére esik stb.

Figyelt kérdés

Hormonvizsgálat céljából a ciklus 3. napján kell levenni a vért - ez van a beutalón. Kicsit rendszertelen a ciklusom és pár nap múlva fog megjönni. Viszont jövő héten elutazom, úgyhogy csak hétfőn tudnék vérvételre menni vagy következő héten. A 3. nap helyett mely napokon mehetek még, hogy az eredmény értelmezhető legyen? 2.-5.? 6.-7. még belefér?

Úgy tudom, simán hormonvizsgálatra nem kell éhgyomorra menni, de be van ixelve az inzulin is. Az külön vérvétel vagy egyben nézik? Valaki volt már ilyenen tb alapon? Én eddig úgy tudtam, inzulint nem néznek ott.

Sajnos az orvosom nem elérhető és ezek a kérdések akkor nem jutottak eszembe.

Nagyon szépen köszönöm, ha valaki tud segíteni!



2023. aug. 4. 04:57
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem egy kicsit olyan ez, mintha nem beszélnétek megfelelően az orvosoddal, ezeket ott kell megkérdezni, ha rendszertelen ciklusaid vannak, hogy ilyenkor mi legyen. 5-7 nap szerintem már késő, akkor majd csináltatod a következő ciklusban, talán a 2. nap még jó, vagy linkelsz, hogy az a 3., de a labort hívd fel és kérdezd meg. PCOS a kérdés? Az inzulin vizsgálat miatt miatt is érdemes tájékozódni, mert laboronként eltérő, gondolom IR vizsgálatot takar. Azok reggel történnek, éhgyomorra kell menni, és van ahová vinni is kell a glükózt, és időpont is kell általában. Ergo a laborral mindenképpen kell beszélj, hogy ezek hogy legyenek.
2023. aug. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Általában 2-5. nap jó. És ha inzulint is néznek, éhgyomorra kell menni.
2023. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!