Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alacsony vérnyomás okozta...

Alacsony vérnyomás okozta visszatérő, ájulásszerű rosszulléteket "ki lehet nőni"?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy főleg vékony testalkatú lányoknál, fiatal nőknél nem ritkák az ilyesmi rosszullétek (szédelgés, akár ájulásig fokozódó gyengeségérzés), de majd idővel javulni fog a helyzet. Van olyan, aki átélt hasonlót?

2023. aug. 4. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Én nem voltam kifejezetten vékony tizenévesként, mégis elájultam többször is, sokszor meg csak a padlón fekvés mentett meg az ájulástól. Nem nőttem ki, csak elkezdtem kávézni és elég folyadékot fogyasztani, így elég ritkán vagyok rosszul.
2023. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Hány évesröl van szo?
2023. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Én átéltem hasonlót, de sem fiatal, sem vékony nem vagyok. Nekem a kánikula miatt szokott lenni, amikor a harminc fokot eléri a hőmérséklet. Olyankor leesik a vérnyomásom, mértek már 80/60-at is, és felszökik a nyugalmi pulzusom 90-100-ra.

Tenni ellene nem sokat tudok. Ha van lehetőségem, akkor jéghideg vízben lezuhanyzok. Furcsának tűnhet, de egy erős kávé is segít, mert felnyomja a vérnyomást, amitől lecsökken a pulzusszám és jobban leszek. De ezt nem ajánlom, mert nem mindenkinél válik be.

2023. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Nekem a vashiányos vérszegénység miatt volt ilyesmi, nem nőttem ki.


Folyamatosan kapok vasat, és megtanultam kezelni az ilyen ájulás közeli állapotokat és így hamar rendbe jön a vérnyomásom.


Nálam pl a kávé egyáltalán nem volt jó, mert koffeinérzékeny vagyok, ha ittam, attól lettem rosszul.

2023. aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
10 éves koromtól voltak folyamatos ájulásaim, egészen kb. 23 éves koromig. Utána már csak elvétve volt 1-1 alkalom. Most 32 vagyok, szerintem mondhatom, hogy kinőttem. Illetve, ha érzem még olykor az előszelét, akkor már tudom mit kell tennem, hogy ne legyen ebből gond.
2023. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanazt tudom mondani, amit az egyes. Ja, meg negyven folott kezdett szaz folotti lenni a felso ertek, de azt ne vard meg.

Kavet iszom, sok vizet. Es sajat tapasztalatom, hogy semmi bajom, mikor gyalogolok, turazom, mozgok.

2023. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem javult, kivizsgálták az okot, kaptam gyógyszert.


Idővel ki lehet noninde az evek

2023. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én viszont egy alacsony, vékony lány vagyok, és gyakran alacsonyabb a vérnyomásom. Nem vészes kategória, de ilyan 105/70 valamennyi szokott lenni, 25 évesen. A pulzus meg kompenzál, ezért az magasabb, 85 körül.

Azért nem árt egy kardiológusnál ránézni, EKG + UH, azon látják, ha szervi a baj, vagy még pajzsmirigy probléma is lehet esetleg. Nekem azt is néztek, meg megyek minden évben vérvételre, külön azt is kérni szoktam (T3, T4). De ha semmi ilyesmi nincs, sajnos együtt kell vele élned. A kávét én sem ajánlom, engem csak megpörget és rosszabb, inkább sok sok folyadék, víz formájában.

2023. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Valòban, amikor sovàny voltam és vérszegény sokszor szédekegtem. Fel kellene szedned pàr kilòt, hogy megszûnjön ez az àllapot.
2023. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Gyerekkoromban volt vashiányos vérszegénységem, borzasztóan vékony is voltam, pedig az étvágyam is jó volt, meg szédelegetem is, egyszer-kétszer volt ilyen ájulásszerű epizódom. Kivizsgáltak, EKG meg vérvétel biztos volt, talán szív UH is, de semmit nem találtak, csak vashiányt. Kaptam vasat, hamar jobban lettem. Ha nem múlt el felnőtt korodra sem, akkor tessék elmenni egy kivizsgálásra, EKG, szívultrahang, vérkép. Nincs benne a köztudatban sajnos, de a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása sokat segíthet, és napi néhány kávé vagy kóla (nem kell literszámra inni, egy-egy pohárral ha a kávét nem szereted). Hosszútávon jól jársz a magas vérnyomással szemben, bár nyilván ez most nem vigasztal.
2023. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!