Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felnőttként HPV oltás késő?...

Felnőttként HPV oltás késő? Kinél kell kérni, ki adja be?

Figyelt kérdés

Anyum nem adatta be nekem iskolásként, és én szívesen beoltatnám magam, ha van értelme. 1-2 háttérinfó rólam, 30 éves vagyok, még szűz. Jól gondolom, hogy így azért egyelőre nem kell tartanom a méhnyakráktól? Nem mintha szeretném, hogy életem végéig szűz maradjak, de eddig így alakult. Szűrésre egyébként el szoktam járni, bár talán nem olyan rendszeresen, mint kellene, nyilván ha aktív szexuális életet élnék, akkor járnék évente.

Egyszer kérdeztem rá háziorvosomnál, hogy késő lenne-e beadatni felnőttként az oltást, igazából nem tudott okosat mondani, azt mondta, hogy ő is utána jár a dolognak... Nőgyógyász talán jobban fel tud erről világosítani, mint háziorvos?



2023. aug. 6. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
Nincs HPV egyéb járvány ,az injekciók hatásai rombolóak, védekezz óvszerel .
2023. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem késő beoltatni magad.
2023. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Én 28 voltam, amikor beoltattam magam. Korábban volt HPV-m. A férjemet amikor megismertem, neki éppen volt, és időnként visszajött, úgyhogy emiatt akartam az oltást. A nőgyógyász javasolta amúgy, azt mondta, hogy nem késő, hogy véd, főleg úgy, hogy nekem más típusúak voltak, mint a férjemnek.
2023. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként nem csak a partneredtől kaphatod el, szóval így sem vagy védett teljesen, hogy szűz vagy.
2023. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Még annyi, hogy biztos beolt a háziorvos is, ha elviszed neki az oltóanyagot, engem magánnőgyógyász oltott be.
2023. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gyógyszertárban tudok venni, rendelni oltóanyagot? Vagy orvos rendeli meg?
2023. aug. 6. 13:29
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Beadathatod, főleg, ha még szűz vagy. Én 26 évesen adattam be, pedig már rég nem voltam száz akkor.

Háziorvos és nőgyógyász is felírhatja, beadhatja. És neked kell megvenni a patikában. De drága, darabja 50-55 ezer forint és 3 oltás kell.

Hihetetlen, hogy manapság ingyen hizzávágják a gyerekekhez, és van olyan szülő, aki nem kéri.

2023. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, arra készültem, hogy nem olcsó, de az egészség megér ennyit.

És ha nem tudja a háziorvos beadatni akkor, amikor megveszem, akkor hűtőben kell tárolni? Pár napot kibír úgy?

2023. aug. 6. 13:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát a patikában is tárolják valahogy, nem?...
2023. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
7 kommentben a titok 3 kell az 50 ezres méregből ....
2023. aug. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!