Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az normális ha végig húzom a...

Az normális ha végig húzom a hajamon az ujjam és szálak hullanak ki?

Figyelt kérdés

Kissé aggódom mert egy időben beteg voltam, és egy csomó hajamat vesztettem el. Egy ideje rendeződött a helyzet, de azóta szinte fanatikusan nézem a hajam állapotát és hogy hány szál hullik ki egy nap. Azt olvastam hogy a 100-150 hajszál elvesztése a normális naponta. A kérdésem viszont az lenne, hogy az is normális hogy ha csak végig húzom a hajamon a kezemet és benne maradnak a hajszálaim? Kb 7-10 szál. Van hogy több, vagy kevesebb.

Előre is köszi a válaszokat.



2023. aug. 7. 22:22
 1/8 anonim válasza:
67%
Egy időben nekem is nagyon hullott a hajam de aztán váltottam sampont és sokkal jobb lett , de érdemes egy szakembert is megkerdezni
2023. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bele sem tudsz gondolni mennyi mindentől tud a haj hullani, ezekre szokták alkalmazni a semmit sem érő hajsamponokat meg miegyebeket. Pedig az első legfontosabb hogy belülről támogasd a szervezeted és a hajadat is, az ha mindent rápakolsz semmi sem változik, illetve a franc tudja.. ezt csak azért írom, hogy ilyenekre felesleg költeni. Egy a lényeg, nem kell megijedni. Lehet helyrefog jönni magától illetve egy vitamin kúra sem árthat, meg egyél olyan ételt amiben olyan vitamin van ami a haj növekedését és erősségét fokozza.
2023. aug. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Kevés étel, ital.

Rossz fog.

Pajzsmirigy.

Fokozott stressz.

Bármilyen gyulladás.(fül, orr, szervek, benőtt köröm)

Kémiai hatás.(sampon, festék, bármi)

Fejbőr betegségek.

Vérszegénység.


Csak Pár dolog ami simán lehet. A válasz pedig az, hogy nem, nem normális. Semmiképp.


Azt javaslom ne nézegesd mert csak stresszeled magad vele és vizsgáltasd ki amit lehet, étkezz megfelelő fehérje!! dús ételeket rendszeresen és sportolj sokat, mert az csökkenti a stresszt és javítja a keringést.


Ne vitaminokon élj, mert az étkezésnél nem lehet fontosabb, de szedj valamit, amibe van biotin és magnézium is csak hogy nyugodtabb légy.


Mégegyszer: ne nézegesd annyit!

2023. aug. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vitaminok, olajos bedörzsölés.
2023. aug. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És kevés stressz.
2023. aug. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fésülködés után nekem is simán marad annyi. Normális. Plusz: ha ezen stresszelsz tuti hullani fog, mert a felesleges aggódás is okozhatja. Engedd el.
2023. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. aug. 8. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:
B12 vitamin hiànya is okozhat hajhullàst!
2023. aug. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!