Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » C vitamin és lindynette 20...

C vitamin és lindynette 20 fogamzásgátló, lehet baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 hete nagyjából percre pontosan szedem a Lindynette 20 fogamzásgátlót, amit délben veszek be. Eddig esténként ( tehát a felszívódási időn jóval túl) vettem be C vitamint, 1000 mg-t. Ma olvastam utána, hogy negatív hatással lehet a gyógyszerre, eddig pedig pont hogy az ellenkezője jött velem szembe. A biztonság kedvéért a továbbiakban nem tervezem szedni a vitamint, vagy csak fél adagot. Viszont az eddigi gyógyszerbe bezavarhatott? Nagyon köszönöm a válaszokat!

2023. aug. 17. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Te jóságos ég! Nehogy emiatt ne szedd a vitamint! A világ megérett a pusztulásra!
2023. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Atyaég, dehogy.

Elolvastad a fogamzásgátló betegtájékoztatóját? (Tudod, az a papír nem azért van a dobozban, hogyne zörögjön a dobozbana levél...).

Gondolod, ha egy sz@ros C-vitamin tönkre vágná a hatékonyságát, nem írnák rá nagy betűkkel?

2023. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
elolvastam, nyilván. Ezért is lepődtem meg, amikor ma, többnyire ezen a felületen olvastam hogy veszéllyel lehet a hatékonyságára! Köszönöm a válaszokat, egyébként ha csak 1 fokkal kevésbe írjátok lekezelő hangnemben akkor is megértem.
2023. aug. 17. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
"ma, többnyire ezen a felületen olvastam hogy veszéllyel lehet a hatékonyságára!" 🤦‍♀️😅🤦‍♀️🤣
2023. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szedd nyugodtan a vitamint. Nem befolyásolja a fogamzásgátló tabletta hatását.
2023. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Én is elgondolkodtam egyszer ezen, olvastam valahol, hogy 1000 mg-os kiszerelés zavarhatja a felszívódást. Megkérdeztem az orvosom, ő azt mondta, hogy nem lehet gond a vitamin. Viszont hozzátette, hogy naponta ami egy átlagos felnőtt szervezetnek kell az 150 mg.
2023. aug. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
6-os, ennyi elegendő ahhoz, hogy ne légy skorbutos… 1000 mg sem sok, de az már használ!
2023. aug. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!