Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van esély terhességre?

Van esély terhességre?

Figyelt kérdés

A menstruációm előtt 2 nappal sajnos kiszakadt az óvszer, majd pontosan megjött, és az 1. napon elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Azóta másfél hét telt el, aggódnom kéne?


Esemény utánit nem akartam bevenni, nagyon erősen gondolkodtam rajta de sajnos 2-3 hónappal ezelőtt kellett bevennem, ezért is döntöttem a gyógyszer elkezdése mellett.



2023. aug. 17. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
A tablettaszedés első 1-2 hónapjában érdemes kiegészítő védekezést, óvszert használni. Felesleges aggódni.
2023. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, azt értem, de a kérdésem központja a tabletta szedés előtt történt esetre vonatkozik legfőképp. Tájékoztató szerint ha a menstruáció első napján kezdem el szedni, akkor azonnali védettséget nyújt, tehát ha jól értelmezem beágyazódás nem történhetett meg…
2023. aug. 17. 18:52
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
A menstruáció előtti együttlétből nem leszel már terhes, emiatt nem kell aggódnod.
2023. aug. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm. Megpróbálok megnyugodni.
2023. aug. 17. 21:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Menstruáció előtt 2 nappal már rég megtörtént az ovuláció. Úgyhogy biztosan nem leszel terhes.


A fogamzásgátló tabletta pedig az 1. szemtől véd amennyiben a vérzés 1. napján kezded el a levelet. Benne van a betegtájékoztatóban is. Ilyen esetben nem kell kiegészítő védekezés. Ha kellene akkor a gyógyszergyártó cég beleírná a betegtájékoztatóba.

2023. aug. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat!

Most elkezdtem vérezni, lehet hogy a gyógyszer ennyire bezavart?

2023. aug. 18. 00:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen. Számíts is rá az első 3 levél alatt. Én 7 évig szedtem fogamzásgátló tablettát. Mai fejjel már soha a büdös életben nem kezdeném el.
2023. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne szedj gyógyszert, az óvszert pedig megbízható helyen vedd.

Én ezt amúgy nem értem: ha normálisan van felhúzva, és nem járt le, hogy szakad el? Olyan vadul szexel valaki? :D Érdekes, 15 éve élek nemi életet, sosem szakadt még ki a gumi.

2023. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
durex óvszer volt, helyesen volt felhelyezve. Viszont egy dobozból volt mind a kettő melyek kiszakadtak
2023. aug. 20. 07:29
 10/11 A kérdező kommentje:
teszteltem, negatív lett!
2023. aug. 20. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!