Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a nőgyógyászati szűrésen a...

Ha a nőgyógyászati szűrésen a kolposzkópos vizsgálat finom pontozottságot állapított meg, lehet a következő vizsgálaton normális az eredmény?

Figyelt kérdés
Ecetsavas próba enyhe pozitív reakciót adott, az orvos szerint ez nem jelenti, hogy a citológia kóros. Az eredmény 3 hét múlva lesz meg. Azt mondta, ha negatív lesz a citológia, fél év múlva menjek kontrolra és egy kolposzkópiás vizsgálattal ellenőrzi.Gyógyszert nem írt fel. Járt már így valaki? Mi lett végül?

#eltérés #finom pontozottság #pozitív ecetsavas próba
2023. aug. 21. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem pont ez volt. Cytologia P3 volt tiz eve pont, atipikus sejtek es hpv. Tipizaltak, magas kockazatu. Anno a G1 Intezetben szerintem lehuzas volt, hogy ket even at hivtak 3 honap mulva vissza. Minden alkalommal virusellenes tablettakura, nem hasznalt, hpv valtozatlan, es hogy harom honap. Kerdeztem, megis, mikor kene mutet, gyereket sem akarok,negyven voltam.

Mashova mentem. Ott mondtak - ez kulfold -, hogy a kolposzkoppal latszik kis rizsszem nagysagu valami. Vettek biopsziat. Rakmegelozo sejtek, hpv. LOOP-konizaciot vegeztek. Allitolag vannak, akik utana szulnek is.

Azota nincs HPV-m, felevente jarok szorgalombol, jok a leleteim.

2023. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!