Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortusz Budapesten?

Abortusz Budapesten?

Figyelt kérdés
Hova érdemes abortuszra menni? Gondolkodtam magánrendelőkben is, de sajnos csak 300-500 ezer körül láttam. Körülbelül 100 ezer még beleférne nekem. Örülnék ha valami megbízhatóbb helyre tudnék menni.

2023. aug. 22. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Államiban 50 ezer körül van
2023. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Sehova nem érdemes. Életed végéig hallgathatod álmodban, hogy sír.
2023. aug. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 1Léna ***** válasza:
18%

Kinek a számára legyen megbízható a megfogant gyermekednek vagy számodra?

Mit értesz azon, hogy megbízható?

Kifizetsz most 100ezret, és vállaljon felelősséget, hogy többet nem kerülsz ilyen helyzetbe?

2023. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

2 mégis ki sírna?

3 megfogant EMBRIÓ természetesen a nő számára legyen megbízható, gondolom azt jelenti, hogy vegyék őt emberszámba, ne nézzék le, ne gyilkosozzák le, ne legyen az, hogy az orvos a vizsgálatokat direkt úgy csinálja, hogy fájjon, tájékoztassák őt arról, hogy mi hogyan fog történni, pl ha lekötözik, ha meztelenül akarják betolni a műtőbe és a szükségesnél többen nézik végig, arra mondhasson nemet.

Ne csinálja azt a műtétet végző orvos, amit nem egy esetben képesek megtenni, hogy még unják a műtétet, és fél embrió ott marad.


"Kifizetsz most 100ezret, és vállaljon felelősséget, hogy többet nem kerülsz ilyen helyzetbe?"


100 ezer forint kifizetése még mindig bőven kevesebb, mint egy magzat kihordása, egy gyerek felnevelése.

Azért a legtöbb abortuszra kényszerülő nő nem igazán veszi igénybe ezt az orvosi ellátást minden hónapban, tehát bár semmi garancia nincsen arra, hogy nem kerül újra ilyen helyzetbe, az esélye megfelelő védekezés mellett szerencsére nem túl magas.

Amúgy.... Eddig egy edtekmes hozzászólás volt, az első... 2.és 3....minek irkáltok ab. ellenes dumákat? Senki se kérdezte.



Kérdező, mint ahogy az első válaszoló is írja, államiban 50 körül van, én utoljára 43 ezresről hallottam, de az vabjhy február környékén volt, azóta változhatott ez az ár, ha nem vagy olyan helyzetben, akkor nem kapsz úgymond kedvezményt. Azt, ha jól tudom, csak akkor lehet igénybe venni, ha kiskorú vagy, vagy mélyszegénységben élsz, de ebben nem vagyok biztos.

2023. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1-es, 4-es köszönöm a válaszod. Szent Rókus Kórházban történt, azt hiszem 45 ezer forintot fizettem. Féltem, hogy milyen lesz majd a bánásmód, higiénia, de kellemesen csalódtam. Persze voltak kevésbé kedves emberek, de összességében nem volt traumatikus élmény.


2-es, nem hallom senki sírását álmomban, egyáltalán nem bántam meg a döntésem :) Szeretnék gyereket majd a jövőben, de sajnos még nem vagyok abban a helyzetben, hogy el tudjak tartani egy gyereket, arról nem is beszélve, hogy annak érdekében, hogy egy boldog embert tudjak felnevelni, még nekem is sok mindent kell tanulnom (22 éves vagyok). Szóval egyáltalán nem bánom az ilyen emberek véleményét, hiszen nekem sokkal fontosabb az, hogy ha egyszer gyerekem lesz, mindent meg tudjak neki adni annak érdekében, hogy egy mentálisan és fizikailag egészséges ember váljon belőle.


3-as, nyilván saját magam számára kerestem megbízható helyet. Sajnálom, hogy nőként nem jutottál tovább néhány hibáztató kérdésnél.

ápr. 1. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!