Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap derült ki, hogy endomet...

Tegnap derült ki, hogy endometriózisom van. Tudtok tanácsolni valamit?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam orvosnál a panaszaimmal és azt mondta, hogy majdnem biztos, hogy endometriózis. Lesznek még vizsgálatok, de azt mondta el kellene kezdenem szedni fogamzásgátlót vagy, esetleg teherbe kellene esnem, hogy ne fajuljon el a betegség. Ez nagyon megrémített, mert egyiket sem szeretném. Gyereket szeretnénk a párommal 2-3 éven belül, de még nem tudjuk mi lesz a jövőben még nem volt képben most. Még nincs biztos lakhelyünk sem ahol most lakunk nem tudjuk meddig lakhatunk ott valszeg el fogunk költözni albérletbe. Én az egyetemet jövőre szeretném kezdeni, és az orvosira szerettem volna menni, de nem tudom, hogy ha szülnöm kell minél hamarabb, el tudom-e végezni, mi lesz a kicsivel? Párom már dolgozik, ő el tudna menni szabira vele, de nem tudom, hogy tudnánk megélni stb. Érdemes lehet más képzés után néznem? Aki hasonlóval küzd mit tudtok tanácsolni? Olvastam, hogy vannak diéták, azt ki fogom próbálni. Vannak esetleg más alternatív gyógymódok? Nem szeretném, hogy az legyen, hogy most nem vállalunk gyereket később, pedig esetleg nem tudok majd teherbeesni a betegség miatt. Most még nincs nagy baj szerencsére az ultrahangon nem talált semmit a nőgyógyász. Nagyon tanácstalan vagyok néhány bíztató szó is jól jönne. 20 éves vagyok egyébként.

2023. aug. 25. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Azonnal keress egy másik nőgyógyászt, aki a megoldásra törekedik és nem arra, hogy fogamzásgátlóval elnyomja a tüneteket.
2023. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

1-es: az endo csak laparoszkopos műtéttel orvosolható és utána vagy teherbe kell Essen a nő vagy fogamzásgátlót szedjen, hogy ne alakuljon ki újra összenövés.

Szóval előbb utóbb úgyis fogamzásgátlónál fog kikötni.

2023. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van nagyon sok csoport. Facebookon is ahol lehet asszem név nélkül is irni a csoportba és számos blog is van. Próbáld meg ott mert itt nem hiszem hogy gyorsan vagy éppen hasznos tanácsot fogsz kapni. FB csoportokban szivesen adnak tanacsot azok akik ezzel kuzdenek vagy kuzdottek.
2023. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2

6 műtéttel a hátam mögött, gyógyszeres kezelésekkel, injekciós gnrh kezeléssel a hátam mögött kijelentem ( és még rajtam kívűl sajnos sok nő), hogy nem fogja az összenővést meggátolni a gyógyszerszedés vagy teerbeesés. Kiújul gyógyszer mellett is. Nem előzi meg a kiújulást. Sajnos nem én vagyok az egyetlen példa erre. Protokoll szerint kell adniuk a gyógyszert vagy injekciós terápiát. És sajnos több baj lesz utána a mellékhatások is hozzácsapódnak az eredeti problémához.

nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem anno, mikor kiderült, hogy a jobb petefészkemben van egy pár mm-es kiterjedésű emdometriózis, a dokim (meddőségi szakember) azt mondta, ami véglegesen ezt nálam , hangsúlyozom NÁLAM meg tudja szüntetni, az vagy a műtét, vagy ha teherbe esek. Aztán sikerült a lombikos beültetés és a huszonvalahànyadik héten az ultrahang már nem mutatta az emdometriózist a petefészkemben. Úgyhogy engem tényleg "meggyógyított" a kislányom.
jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!