Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis milyen tünetek...

Endometriózis milyen tünetek vannak nektek jelen? helyes a menstruàciója de mégis megállapították neki,h endos? Hogy derült ki?

Figyelt kérdés

2022. júl. 27. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Az nem agyhártyagyulladás?
2022. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez egy nőgyógyászati betegség
2022. júl. 27. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Borzalmas görcseim voltak úgy, hogy fogamzásgátlót szedtem. Emellett hiába nem ovuláltam (a gyógyszer miatt ugye), ugyanúgy fájt “félidőben” is. Derék, hátfájás is jellemző volt, hangulatingadozások, fáradtság, puffadás, hányinger, végbélfájdalom. Szex közben is nagyon gyakori volt a fájdalom.
2022. aug. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Nekem olyan durva tüneteket egyelőre nem okozott még.

A menstruációm fájdalmas volt, de mindig is az volt, amióta az első megjött. De időben bevett gyógyszerrel kontrollálható volt mindig is, tudtam tőle dolgozni. Első és időnként második napon kell gyógyszer.

Szóval ilyen téren nem volt változás, a ciklusom is rendben van. Ami tünet időnként előfordul az egy éles fájdalom a fenekem felé, ami úgy fél percig tart. Ez igen hirtelen jön és akkor meg kell állnom. De kb. havonta egyszer van ilyen.

Hasi panaszaim előfordulnak még, ciklustól függetlenül vagy talán inkább ciklus elején: hasi fájdalmak, néha puffadás, néha lazább széklet, enyhe hányinger. De én pszichésen sem vagyok rendben, igen komoly szorongásaim vannak, szóval ezek a hasi dolgok mind pszichoszomatikusak is lehetnek nálam.

Nekem mondhatom, hogy rutinvizsgálat során derítették ki. Még úgy 3-4 éve, hogy cisztám van. Aztán pár hónapja, hogy endometriózis.


Én úgy veszem észre, hogy nagyon változatos tüneteket okoz ez és mindenkinél más.

2022. aug. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt tünetem, csak egy sűrű bennékű ciszta, amit kivettek és szövettan igazolta. Ha nem megyek el szűrővizsgálatra lehet észre se vettem volna (mondjuk sztem már elmentem volna mert nyáron véres folyás jelentkezett peteéréskor).
2022. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!