Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől jöhet meg előbb a...

Mitől jöhet meg előbb a menstruációm, ha fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés

Külföldre költöztem, és csak későbbre kaptam időpontot a hivatalos regisztrációmhoz, amin megkapom a számot, amivel elmehetek orvoshoz. Szóval ez most nem opció. :( (A nőgyógyászomat sem tudom felhívni, mert magánkórházba járok, ahol csak a recepción keresztül lehet intézni mindent)


Még 4 bogyó hátravan, de tegnap elkezdett enyhe barna folyásom lenni, ami mára erősödött, és a hasam is fáj néha. Két héttel ezelőtt, amikor megérkeztem, úgy négy napig össze-vissza szedtem (délután egy helyett este 7 és éjfél között), mert annyi volt a rohanás, hogy folyton elfelejtettem magammal vinni. Viszont kombinált tabi, és úgy tudom, nem a világvége, ha egyet-egyet később vesz be az ember, bár tény, hogy ez most zsinórban többször megtörtént.

Illetve rettenetesen stresszes most minden, még mindig, folyamatosan, lehet ez az oka, hogy felborult a hormonháztartásom?



2023. szept. 3. 12:12
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
54%
A barnázás nem menstruáció, a vérzés számít annak. Sajnos az utazás befolyásolhatja, főleg egy repülőút, majd beáll. Nem tudom milyen a tabletta amit szedsz, van amelyiknél az utolsó 7 szem csak placebo.
2023. szept. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

1. Fogamzáagátló mellett nincs menstruáció.

2. Nem borulhatott fel a horonháztartásod, tekitve hogy mesterséges cuikusod van mikrogrammra pontosan adaflgolt hormonbevitellel.

2023. szept. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1, köszi a választ, ennél a fajtánál nincs placebo bogyó, úgyhogy sajnos ez nem opció. A hosszú utazás, az lehet.


#2, ez teljesen irreleváns a kérdés szempontjából. Van menstruáció, igaz csak “szintetikus”, de attól még megjön, és lehet vele probléma - amiért feltettem a kérdést.

2023. szept. 3. 19:18
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

#3. Nem, kevered a szezont a fazonnal, nincs menstruáció. Megvonásos vérzés van. A kettő között pedig ég és föld a különbség.

Nem, nem irreleváns, a hormonháztartáa felborulásáról filózni irreleváns fogamzásgátló mellett...

Arról persze nem írsz, hogy mi óta szeded a gyógyszert.

2023. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megjön szedés alatt az azt jelenti, hogy kevés szervezetnek ez a hormon. Ez adódhat elfelejtett tablettabol, későn beszedettből, vagy felszívódási gondból, vagy csak abból, hogy típust kéne váltani (jellemzően magasabb hormontartalmúra, bár ez sem 100%, néha csak egy másik fajta hatóanyag is segít)
2023. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4, azért írtam, hogy szintetikus. Attól még menstruációnak lehet hívni. A többit a százalékod elmondja.
2023. szept. 4. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

"Szintetikus menstruáció" nincs, ellenben megvonásos vérzés létezik. Nem, nem lehet annak hívni - ez olyan, mintha a tehenet akarnád halnak hívni. Éppenséggel persze megteheted, csak hülyeség.

A százalékom? Mármint a 80%-os válaszhasznossági arányomra gondolsz, amire az "anonim" megnevezée melletti pipák utalnak?

Mert annyira biztos nem vagy buta, hogy azt hidd, az általad meg a másik észlény által a válaszomra nyomott piros a releváns?!😅

2023. szept. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Miért vagy még mindig itt? A megvonásos vérzés is vérzés, szintetikusnak meg szintetikus, akárhogy akarod okoskodni.

Nincs 80%-od.


Mindenki értette, mire gondol a kérdés, te is, csak muszáj volt megpróbálnod okosnak tűnni, gondolom mert épp nem találod a kiteljesedést a magánéletedben.


Azért jött meg korábban, mert túl sokszor vettem be nagyon későn, angol oldalon tudtak segíteni (meg itt is köszi azoknak, akik próbáltak).

2023. szept. 4. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!