Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kóros hámelváltozás LSIL és...

Kóros hámelváltozás LSIL és alatta a HPV pipálva? Ez mennyire súlyos?

Figyelt kérdés

Ez csak sima rákszűrés volt. Hpv teszt nem.

Akkor miért pipálták be a leleten a HPV - t? Azt a tesztet kell elvégeztetni?

Két éve teljesen negatív voltam. Azóta nem volt partnerem, akivel szexeltem. Szóval HPV-s sem lehetek. Mi okozhat még hámelváltozást a HPV n kívül?



2023. szept. 6. 02:09
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

A rákszűrés nem a HPV-t mutatja ki, mivel az egy vírus, ami normál mikroszkóppal nem látható. A cytológus olyan sejteltéréseket lát, amiből következtetni tud a HPV jelenlétére.

“Két éve teljesen negatív voltam”

Mire negatív? Mert ha nem néztek külön HPV tipizálást, akkor nem tudhatod, hogy volt-e HPV-d, csak azt, hogy akkor nem okozott sejteltérést.

2023. szept. 6. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor olyan 2 az 1 szűrésen voltam, ami tartalmazta a hpv vizsgálatot. Most viszont, mivel nem volt senkim, utóbbit nem tartottam szükségesnek
2023. szept. 6. 06:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt szeretném én is tudni. Nekem ascus lett a leletem, hpv tipizálással.Ez utóbbi negatív lett. Viszont mi okozza a gyulladást. Nem tudják. Szuper!

Mélyponton a nőgyógyászat, tele kommunikálni képtelen, dilettáns orvossal.

2023. szept. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Méhszájseb is okozhatja sztm. Régebben nekem is volt az.
2023. szept. 7. 08:10
 5/5 A kérdező kommentje:
De én ajánlok egy teljes STD szűrést, hátha valami tünetmentes némi betegség okozza.synlabban vannak ilyen csomagok. Én a maxi biztonság nőknek csomagot nézetem meg.
2023. szept. 7. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!