Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kedves Csoporttagok! Ezek a...

Kedves Csoporttagok! Ezek a labor eredmények utalhatnak-e inzulinrezisztenciára? Ha igen mennyire súlyos? Babát szeretnénk.

Figyelt kérdés

Eredmény:

Vércukor 0': 4,70

Vércukor 60': 3,80

Vércukor 120': 2,80


Inzulin: 0': 6,20

Inzulin: 60': 24,90

Inzulin 120': 8,80

HOMA2 index: 0,80.



Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. jan. 9. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Mittomén. Az IR az nem egy betegség, hanem egy állapot. Egyszerűen táplálkozz egészségesen, normális, összetett, nem feldolgozott kajákat és nem kell ezt elemezgetni, hanem magától jó lesz.
2023. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2023. jan. 9. 22:06
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez éhgyomri meg cukorterheléses?
2023. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem határozható meg belőle egyértelműen. A homa számítása inzulin*vércukor/22,5. Ha ez 3 felett van, akkor a rezisztencia valószínűsíthető. Neked a 60 percesnél több az érték, mint 3. De a 0,8 pl sehol sem jön ki, mármint egyik számolásból sem. Így nem tudom, hogyan kell számolni. A 24,9es érték magasnak tűnik a 60 percesre.


Azt is írják, hogy a tünetek jelenléte fontos. Van inzulinrezisztencia tüneted?

2023. jan. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Az inzulin értékek magasak sztem.. a 120 perxes 8.8 is sok nemhogy a60 perces.

Csak nem egyértelmű hogy ez a mérés pontosan mi

3as vooltam

2023. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Éhgyomori mérés, cukorterheléssel. A labor eredményen kettő határ érték van megadva. A vérvukorszintnél 3,60- 5,88. Az inzulinnál 2,60-25,00. Egyik inzulinrezisztenciás ismerősöm ma azt mondta, hogy a vércukor szintnél lefelé megy az érték, ami nem jó. Nagyon erős a cukorválasz.
2023. jan. 10. 11:58
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez diétalesz nekem 9.2 volt
2023. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ma hívtam az endokrinológust,mondta, hogy diabetológushoz menjek ezzel.
2023. jan. 10. 17:51
 9/15 anonim ***** válasza:
10%

1-es vagyok, ki tudnám deríteni, de nincs időm most utánanézni az értékeknek, ezért irányelvet írok.


A sejtekbe az inzulin húzza be a cukrot a vérből. Minél "edzettebb" vagy, minél jobban működnek a sejtjeid, annál kevesebb inzulinnal kell belerugdosnia a szervezetednek a cukrot a sejtekbe. Ha sokkal kell, az már IR.

Kicsit olyan, mint a keringés és a nagy szív esete. Jó keringéshez nem kell nagy szív, hiszen az erek rugalmassága, mozgása is segíti a vér áramlását. Ha az erek rugalmassága rossz, a szív megnagyobbodik, hogy átnyomja rajtuk a vért.


Sok inzulin - megnagyobbodott szív analógia. Akkor jó, ha kevés inzulinnal, jól és gyorsan átmegy a vérből a sejtekbe a cukor.


De őszintén amúgy ezekbe a szőlőcukros tesztekben sem hiszek teljesen. Pl. én évek óta nem eszek sem fehéret, sem cukrosat. Ha velem megitatnának 50 gramm szőlőcukrot, olyan cukor dropom lenne, hogy mentő vinne el. Életidegen, baromság. És akkor erre megállapítanák, hogy túl erős az inzulinválaszom, túl mélyre esik a cukrom. Baromság.


Ezért mondom, hogy ezt is értelemmel lehet elemezni, nem csak az értékeket lökögetve.

2023. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%
Többszöri ismétlés nem ártana, az biztos.
2023. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!