Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hova kell mennem nőgyógyászhoz...

Hova kell mennem nőgyógyászhoz? Meg hogy vizsgál meg? Mikorra szoktak adni időpontot? Akár bemegyek és kivárom az időpontosak végét?

Figyelt kérdés

Szeretnék mellvizsgálatot, mert érzem hogy mindkettőben van valami kemény izé és nagyon ráparáztam hiába mondta anya hogy neki is volt fiatalabb korában és doki azt mondta rá hogy az csak a szerkezete/mirigyek. Még sose voltam plusz szűz vagyok és fogalmam sincs hogy van ez az egész😅 Oh és valamikor random ilyen tűszúrásosan fáj a hasam/alhasam, az miatt tuti meg akarná nézni lent is? ☠️

A közeli sztk-ba inkább nem mennék, de a kórház meg Bp-n van ugye ha Pest megye és oda is el kell valahogy jutni, de egyedül nem merek, anya dolgozik.



2023. szept. 18. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyud nem jár? Kérjen neked időpontot és menj el az ő dokijához.
2023. szept. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kései Sirató ***** válasza:
78%
Kivárod? Kb 3 hónapot kell várni egy időpontra, ott ahova én járok. Nem aznapra adják.
2023. szept. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
A mell vizsgálatnak semmi köze hogy szűz vagy.
2023. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A petefészek fájdalomnak se? Elvileg az van ott... Nem tudom hogy vizsgálja. Talán ultrahang (vagy az a 'kacsa' valami)
2023. szept. 18. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Natehát. Ha van nőgyógyászati járóbeteg szakrendelés a lakóhelyeden, akkor oda kell menned. Kérhetsz időpontot, nagyon-nagyon változó, hogy hol mennyit kell várni. Ha túl sokat, akkor megkérdezheted, hogy érdemes-e bemenned és ha igen melyik nap, hogy az időpontosok között/után megvizsgáljon.


Ha van tinédzser szakrendelés, akkor oda.


Fizetős nem jöhet szóba? Anyukáddal nem lehet erről beszélni?


Utolsó menstruációd időpontját fogja kérdezni és hogy mikor volt az első, meg a panaszaidról fog kérdezni, meg hogy élsz-e nemi életet.


Ha szűz vagy nem fog kacsával megvizsgálni (az az eszköz, amit a hüvelybe vezetnek be, úgy kukucskál be világítós nagyítóval + vesz kenetet a méhszájról a rákszűréshez). Kenetet vesz a hüvelybemenetből + hasi ultrahangot csinál, esetleg végbélen keresztül betapint.


Melledet tapintással megnézi, de szinte kizárt, hogy ilyen fiatalon bármi komoly bajod legyen, valóban lehetnek kis ciszták, csomócskák, ahogy "tombolnak a hormonjaid", de okos és felelősségteljesn döntés megnézetni.


A kérdéseid alapján nem vagy anyukáddal olyan viszonyban, hogy segítsen neked intézni ezt? :(

2023. szept. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!