Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat?

Első nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves lány vagyok, és holnap megyek életemben először nőgyógyászhoz szűrésre. Magán női orvos, a baratnőm ajánlotta, azt mondta nagyon aranyos, és segítőkész, de még mindig izgulok így, hogy tényleg első alkalom😬. A menetét nagyjából eltudom képzelni, rengeteget olvastam már a témában. Igazából a kérdésem az lenne, hogy miket javasoltok, miket írjak össze amiket biztosan kérdezni fog, vagy ami hasznos információ lehet, hogyan öltözzek, ilyenekre lennék kíváncsi?! Illetve, hogy hogyan tudnám ezt az izgulást legyőzni! A válaszokat előre is köszönöm! :)
2023. szept. 11. 18:42
1 2
 1/16 anonim válasza:
81%
Orvosra válogatja magát, de minden esetben készülj fel azokra a kérdésekre, hogy voltál-e már együtt valakivel (vagyis feküdtél-e már le valakivel), aktív szexuális életed van-e, itt belekérdezhet abba, hogy szokott-e fájni, ha igen hol stb. Ezek mind fontosak lehetnek, de izgulni semmiféle képpen nem kell. Az első alkalommal én is aggódtam, de teljesen diszkrét volt az orvos. Öltözködj úgy, hogy deréktól lefele le kell majd venned mindent, de nincs semmilyen dresscode nyugi. Izgulni mindenképp fogsz, de amikor már ott leszel, rájössz, hogy messze nem annyira vészes, mint páran beharangozzák.
2023. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Az izgulas természetes, hisz nem voltál ilyen helyen, majd el fog múlni.

Öltözékben egyszerű 2 részes legyen, a felső lehet akár hosszabb is. Ez azért praktikus, hogy ha alul és a melleidet is megvizsgalja, akkor nem kell totál meztelenül lenni.


Amit mindig kérdeznek, hogy mikor volt az utolsó menstruáció és mi a panaszod. Ha van panaszod elmondod, hogy mi, ha nincs, akkor azt, hogy szűrésre jöttél, szeretnél fogamzásgátlót íratni stb.

2023. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Amire feltétlen kiváncsi lesz, az a menzeszeddel kapcsolatos dolgok:

Mikor jött meg elöször, milyen hosszú egy ciklusod (a menzesz elsö napjától a következö menzesz elsö napjáig hány nap telik el), egy-egy alkalommal hány napig tart a vérzés, mennyire erös.

Ezen kívül ha van valami konkrét panaszod, azt fogalmazd meg elöre, hoyg röviden, célratöröen tudd elmondani, ne kalandozz el közben.

Célszerü hosszabb felsörészt felvenni, mert ha alul levetközöl, az valamennyire eltakar, nem érzed magad annyira kellemetlenül, meztelenül.

Az izgulás félig-meddig normális, a doktornönek mondd meg, hogy most vagy elöször ilyen vizsgálaton, akkor másként vizsgál, esetleg jobban elmondja, mit csinál éppen, megpróbál lelazítani.

Igazán nem sok negatív lehet, úgy állj hozzá, hogy rendes lesz a doki, neki ez a munkája, szóval nem lesz annyira kellemetlen a helyzet, mint elöre elképzelve.

2023. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Ha nincs panaszod, teljesen felesleges még menned.
2023. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%
4-es: ne írj hülyeséget, a rendeszeres ellenörzés igenis fontos.
2023. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

5

18 évesről van szó...

2023. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

Éppen azért pontos már most rendszeresen járni vizsgálatokra! Sok nö 25 évesen már rákos lehet, ami megelözhetö lett volna, ha idöben elkezd évente rákszürésre járni.

De sok egyszerü, korábban nem igazán észrevett fertözés is okozhat maradandó károsodásokat, ezért is ajánlott az évenkénti felülvizsgálat.


Aki szerint csak öregen kell nögyógyászhoz járni, az rettentö buta, legalább 100 évvel le van maradva a valóságtól.

2023. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Problémamentesség esetén, 18 évesen teljesen feleslegesen teszi ki magát egy esetleg életre szóló rossz élménynek. A 25 évesen méhnyakrák esélye pedig gyakorlatilag egyenlő a nullával. Lehet fiatalon más probléma, de ha nincs baj, én ugyan a helyében el nem mennék most. Mondjuk én később sem, de az nem ide tartozik.
2023. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

Éppen ez a gond veled, hogy annyira igénytelen vagy, hogy nem akarsz alapvetö dolgokat elfogadni!

Másrészt miért lenne "életre szóló rossz élmény"???? Nem megeröszakolásról, van szó, hanem orvosi rutinvizsgálatról!

2023. szept. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

9

Nem vagyok igénytelen; ezt visszautasítom.

Igenis, lehet életreszóló rossz élmény. Elég, ha az orvosnak rossz napja van, plusz a kiszolgáltatott kellemetlen helyzet - szóval ehet rossz élmény. (Elég a gyk-n szétnézni; van bőven).

Rutinvizsgálat és rutinvizsgálat között azért óriási különbség van. Neked mindegy, hogy szemészhez, vagy nőgyógyászhoz mész??? Szerintem nem, és ez így normális. Sokan ódzkodnak tőle, ezt fogadd el. És nincs köze az "igénytelenséghez".

2023. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!