Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik hormontartalmú fogamzásgá...

Akik hormontartalmú fogamzásgátlót szedtek,és a migrénes fejfájasuk előjött/erősödött tőle a 7napos szünetben,a gyógyszer elhagyása után mennyi idővel múltak el a migrénes tünetek?

Figyelt kérdés
Abba kell hagynom a tabletta szedését,mert már-már elviselhetetlenségig fokozódott a szünet napjain a fejfájasom.Aki szintén így járt,és akár emiatt hagyta abba a tabik szedését,azonnal csökkent/elmúlt a migrénje?

2023. szept. 21. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én pont így jártam, de sajnos nem emlékszem mennyi volt, de biztos hogy nem húzódott sokáig mert arra emlékeznék.
2023. szept. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja nekem annyiban volt más hogy folyamatosan fájt a fejem amikor szedtem, nem csak a szünetben, pedig alapból nem vagyok fejfájós típus. Alapból fájt, és hajolásra, mozgásra, fényre, hangra erősödött.
2023. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De tutira migrénes? Előtte is volt és fokozódott?


Nekem nem migrénem volt, hanem szimplán a megvonáskor fájt a fejem. Én mondjuk nem abbahagytam a tablettát, hanem hosszú szedési ciklusban szedtem, csak 3 havonta tartottam szünetet. De jó lehet az is, ha nem 7 napos szünetű tablettát szedsz, hanem olyat, amiben csak 4 nap a szünet (24+4-es).


Ha rendes migréned van és az erősödött fel, akkor persze nem javasolt. Aurás migrénnel meg el se kellett volna kezdeni.

2023. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szinte azonnal, március 15-én tettem le (fogyott el az aktuális levél), utána 1 héten belül még 4 napon fájt a fejem, aztán csökkent havi 1 alkalomra kb. Előtte heti szinten 4-5 nap biztos hogy volt fejfájásom, nem számított hogy épp szedem vagy szünet van. Igaz migrénes fejfájós vagyok, korábban volt aurás migrénem is, soha nem is lett volna szabad szednem. Még szerencse, hogy időben eljutottam egy lelkiismeretes neurológushoz, aki rájött, hogy semmi komoly bajom, csak a nődoki nem figyelt és nem szedhetek ösztrogén tartalmú fogamzásgátlót.
2023. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!