Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A dienille fogamzásgátlót...

A dienille fogamzásgátlót alacsonyabb hormontartalmú gyógyszernek számít? Próbáltam összehasonlítani más fog. Gátlókkal, de nem tudom.

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
2019. jún. 18. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden forgalomban lévő fogamzásgátló alacsony hormontartalmúnak számít.
2019. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

De ezért pl. a Diane az egy erősebb, nem? Szóval fog.gátló és fog.gátló között is van különbség, gondolom.

2019. jún. 18. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es! Ez nem igaz, hogy minden forgalomban lévő fogamzásgátló alacsony hormontartalmúnak számít. Honnan szeded ezt???


Én szedtem régen a CILEST-et és az kifejezetten magas hormontartalmúnak számított, de zet már csak évek múlva tudtam meg attól a nődokitól aki műtött..... meg lettek a következményei amikor abbahagytam 6 év után mert a máj egyik enzime olyan magas lett, mint egy alkoholistának.


Nem szabad fogamzásgátlót szedni. Tudom, a nőgyógyászok többsége orrba-szájba írja föl, miközben egyre több a meddő nő.

2019. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Onnan szedem, hogy orvos vagyok.

A régi típusú tablettákhoz képest, amik még 50-150 mikrogramm ösztrogénkomponenst tartalmaznak, a jelenlegi tabletták közül a legmagasabb is csak 30 (ha a Dianét nézzük, amit kizárólag fogamzásgátlás céljából nem is szabadna felírni úgy egyébként 35-öt). Tehát elmondható, hogy a jelenleg forgalomban lévő tabletták közül az összes az "alacsony" hormontartalmú" kategóriába tartozik.

És igen, van különbség, mert van, amelyikben csak 15 mikrogramm van, van, amelyikben meg 30, viszont egy tabletta tulajdonságait nem önmagában az határozza meg, hogy mennyi benne az ösztrogén.

Pl. hiába alacsonyabb az ösztrogéntartalma a Jangee-nak, ami csak 20 mikrogramm ösztrogént tartalmaz, mint a Rigevidonnak, ami 30-at, mégis a Jangee jelentősebb trombózis hajlam kockázattal jár, mint a Rigevidon. Egész egyszerűen azért, mert más az összetétele.

És egyébként sem mindenkinek elég 10-15 mikrogramm ösztrogén, mert vérzik mellette, valakinek a 30-as jobb.

Szóval kiválaszthatod te a piacon lévő legalacsonyabb hormontartalmút, csak közel sem biztos, hogy neked éppen az fog beválni.

2019. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy azért van az, hogy amikor véletlen elfelejtem bevenni a Dianillet csak egy nap, másnap már barnázok? Lehet, hogy gyenge nekem?

Annyit még kérdezhetek, hogy emésztési bántalmak lehetnek tőle? Igaz, hogy nem most kezdtem el szedni, de pár hónapja sokat korognak-morognak a beleim...

2019. jún. 18. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!