Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elegendő csak az ösztrogén...

Elegendő csak az ösztrogén vagy egy csomó női hormont be kell szednem?

Figyelt kérdés
Ki fogják venni a méhemet (petevezetékekkel, petefészkekkel együtt az egészet) és én úgy hallottam, hogy akinek kivették az egész méhét annak férfias arcvonásai lettek. Ezt szeretném elkerülni. Ha ösztrogén kezelést kapok akkor nagyon nőiesen fogok kinézni vagy ehhez egy csomó női hormont be kell szednem? És szeretnék szilikon implantátumokat is a melleimbe méh eltávolító műtét után mert elég kicsik a melleim. Ha a női hormonoktól jobban növekedésnek indulnak a melleim akkor nem veszélyes, hogy ott mell implantátum van?

2023. szept. 25. 12:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Ivartalanítás? Nemi semlegesítés?? Szerintem érdemes lenne jobban utánanézned a témának, vagy lehetőleg legjobb lenne egy szakorvossal konzultálnod, mert eléggé zűrzavar van a fejedben.
2023. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem lesz férfias arcvonásod a műtéttől.
2023. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
"Nem lesz férfias arcvonásod a műtéttől." De nekem valaki azt mondta, hogy a méh eltávolító műtét után férfiasan kezdett kinézni mert ha nincs női hormon a szervezetben akkor férfi hormonok kezdenek el termelődni vagy mi. Most akkor ez igaz??? Kinek higyjek???
2023. szept. 25. 12:43
 4/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
Majd szeded a hormonokat és nem lesz gond. De biztos, hogy a petefészket is kiveszik? Miért ez a műtét, mi történt?
2023. szept. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
"Majd szeded a hormonokat és nem lesz gond." De nekem nincs pénzem annyi hormonra! Elegendő csak az ösztrogén, hogy nőiesen nézzek ki???
2023. szept. 25. 13:23
 6/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Ilyen esetben full támogatott, pár száz forintot ki tudsz fizetni gyógyszerenkén, lehet csak dobozdíjasok.
2023. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
"Ilyen esetben full támogatott, pár száz forintot ki tudsz fizetni gyógyszerenkén, lehet csak dobozdíjasok." Támogatott? Valaki pénzt fog adni nekem a hormonokra vagy mi? Hogyan lehet ilyen támogatáshoz hozzá jutni? Tényleg szükséges sok női hormont beszednem vagy csak elegendő az ösztrogén?
2023. szept. 25. 13:36
 8/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Jó, figyelj, most ha 0 forintod van erre, azzal nem tud senki semmit sem kezdeni. Azt meg, hogy pontosan milyen hormonkezelés kell, azt az orvosodtól kérdezd meg meg azt is, hogy miket kell szedned. Nem tudom mi a probléma, de úgy tudom, hogy a petefészkeket direkt emiatt nem veszik ki. De nálad nem tudom hogy lesz.
2023. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem ösztrogén és progeszteron.
2023. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 qborka ***** válasza:
50%

Ha nincs petefészek,akkor kell majd hormonpótlás.

Azt,hogy férfiasabbak lesznek az arcvonások,ne drasztikusan képzeld el,az is lehet,nálad nem is lesz ilyen.

2023. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!