Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma voltam nogyogyasznal, és...

Vmsgy.Evi kérdése:

Ma voltam nogyogyasznal, és felirattam az orvossal egy fogamzasgatlo tablettat. Na de amit megbántam(?)—>>

Figyelt kérdés

Amit megbántam az az, hogy felirattam.

Ugyanis már vagy 30 oldalt elolvastam ahol azt irjak hogy teherbe lehet esni meg annak ellenere is ha valaki fogamzasgatlo tabetat szed.

Volt aki ugy lett terhes hogy rendesen beszedte a tabletatt ugy ahogy azt kell! Es meg is megtortent a baj!

Szoval akkor most mergezzem magam feleslegesen egy gyogyszerrel? Mert igazabol.., igy ertelme nincs szednem ha teherbe eshetek…

Ennyierovel akkor gumival is vedekezhetunk a baratommal-fogigatlo nelkul.

Ti nektek errol mi a velemenyetek??



2023. szept. 27. 00:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Nem lehet. Akkor lehet, ha elfelejted és úgy vagy vele, hogy ó kihagytam egyszer az nem számít. Az ilyenekből lesznek a fogyatékos újszülöttek. De egyébként nem lehet.
2023. szept. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Péter bátyó válasza:
35%
A nemkívánt terhességtől 100%-os biztonsággal a fogamzásgátló szerek ÉS a szexuális élettől való tartózkodás véd meg!
2023. szept. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Teljes védelmet az nyújt ha nem élsz szexuális életet egyáltalán, egyébként mindennek meg van a maga kockázata. Még akkor is tehetbe eshetsz ha ólompajzsban b@szol, csak nyilván a valószínűsége kisebb. Az hogy 1 millió emberből 1 teherbe esett aki szedett fogamzásgátlót az nem nagy arány, tisztában kell lenni ezzel a valószínűséggel, hogy -habár elenyésző rá az esély de- megtörténhet. Ahogy írtam egyedül az nyújt teljes védelmet, ha egyáltalán nem szeretkezel, bár Szűz Mária még úgy is teherbe esett.


"Szoval akkor most mergezzem magam feleslegesen egy gyogyszerrel?"


Ezt neked kell mérlegelni.

2023. szept. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Egy irodán belül az egyik csak fogamzásgátló mellett esett teherbe, pedig rendszeresen szedte. A másik pedig spirál mellett. Egyik módszer sem nyújt 100%-os védelmét sajnos.

[link]

2023. szept. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
92%
Óvszer. Ne mérgezd magad. Vagy esetleg spirál, de arról is hallottam olyanokat hogy fájt neki vagy nem lehetett utána gyereke tőle. Óvszer a legjobb.
2023. szept. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Semmi sem 100%-os. De érdekes módon, egyetlen 90 feletti IQ-val rendelkező ismerősömnek sem sikerült tabletta mellett teherbe esnie. Ja, de, egynek, aki be is vallotta, hogy fiatal volt, össze-vissza szedte, csomószor kihagyta.


A baj az, hogy a magyar lakosság fele funkcionális analfabéta, hiába tud olvasni, értelmezni nem tudja azt, ami le van írva.

Nézd már meg itt a kérdéseket: "Kihagytam 3 szemet, most meg vérzek, mi a baj?", "Elfelejtettem elkezdeni az új levelet, de szexeltünk, terhes lehetek?" stb.


Ha normálisan szeded, szinte biztos, hogy nem leszel terhes.

2023. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Te semmit ne szedj, amikor még az élettani folyással, vagy nedvesedéssel sem vagy tisztában ;) (előző 2-3 kérdésed).
2023. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy HA normálisan szeded, NEM lehet teherbe esni, csak ugye ezekből a beszámolókból mindig! kimarad, hogy jaj, elfelejtette bevenni, jaj, hányt, piált, stb., ment a hasa...


Magyarul felelőtlen volt, és EMIATT esett teherbe. Aki normálisan szedi a gyógyszert, odafigyelve, az nem lesz terhes.

2023. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Rettentő buták vagytok. Előbb utána kéne járni hogy működik a fogamzásgátló tabletta
2023. szept. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
A tablettat az eloiras szerint kell szedni. Ha valaki elfelejti, felcsereli, mint a helyesirasnal a mit irunk ket t-velt, akkor lehet csak baj.
2023. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!