Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás - meddig tart?...

Felfázás - meddig tart? Gyógyszer nélkül meggyógyulhatok?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam dokinál, és 2 keresztes volt a pisim. Antibiotikumot nem akarok szedni, és a csípés, görcsölésem el is múlt már ahogy készülődtem a dokihoz. Ma is tünetmentes vagyok, medveszőlő teát iszom, és rengeteg folyadékot, echináciát, tőzegáfonyát. Szerintetek elmúlhat antibiotikum nélkül is? Ha tünetmentes vagyok, az azt jelenti, hogy meggyógyultam? Ez már ebben az évben a 4. felfázásom, és eddig így magától nem múlt el. Most úgy tűnik nem olyan erős a fertőzés.
2010. okt. 17. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy sima felfázás nem jár kétkeresztes gennyel. Tudod mit kúráljad még magad azzal amivel most, és egy hét múlva menjél vissza egy kontrol pisivel. Egy kis üvegbe vigyél pisit. Ha akkor nem lesz benne genny oké, ha pedig igen kell az antibiotikum.
2010. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
én bevenném azt az antibiotikumot. tarts a tőzegáfonya kúrát, meleg zokni és vegyél derékvédőt... az sokat segíthet.
2010. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted csak antibiotikummal gyógyulhatok meg? De már nincs tünetem, akkor is? Máskor nem úsztam meg ennyivel, az biztos. Csak gyógyszerrel múlt el.
2010. okt. 17. 21:37
 4/14 A kérdező kommentje:
De ez 3 hónap alatt a 4. felfázásom. Eddig mindig antibiotikumot kellett szednem.
2010. okt. 17. 21:38
 5/14 anonim ***** válasza:

én 2x kaptam antibiotikumot, harmadszorra is visszajött, ugyanúgy 2 keresztesen. a különbség, gombát is kaptam a sok antibiótól :/

azóta már csak tűröm, várom hogy elmúljon, de ha csak pár órára is, sokszor visszajönnek a felfázásos tünetek :(

2010. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor most mit csináljak? Elmúlhat alternatív gyógymódok segítségével, vagy sem? Félek ennyi antibiot bevenni már. :(
2010. okt. 17. 21:51
 7/14 anonim ***** válasza:
utasítás szerint szedted, megadott ideig, vagy ameddig nem csökkentek a tüneteid? az orvosom szerint a fogamzásgátló is okozhat gyakori felfázást. és ő ajánlotta a tőzegáfonya kapszula szedését.
2010. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
2 alkalommal 5 napig kellett szednem, és tartottam is magam ehhez. Legutóbb 10 napig kellett szednem. E coli volt a vizeletemben. Most viszont magától elmúlt a tünet, kb. 1 órán át tartott, csípett és ami vele jár. Már magam sem tudom mi tévő legyek, de azt tudom, hogy nem élhetek állandóan antibiotikumon.:(
2010. okt. 17. 22:03
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

Azért újul ki, mert nem gyógyult meg rendesen!!! Hosszabb távon kell antibiotikumot szedni, először normál, majd kis dózisban. Az alternatív gyógymódok kiegészítő kezelésre valók, nem helyettesítik az antibiotikumot.

A tét a veséd, úgyhogy szerintem szedd be a gyógyszert. Feljebb is mehet a fertőzés, és akkor sokkal súlyosabb helyzetbe kerülsz.

2010. okt. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Legutóbb 10 napig szedtem igen erőset, cadex 400 mg-osat.
2010. okt. 18. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!