Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mirena spirál? (Hosszú.)

Mirena spirál? (Hosszú.)

Figyelt kérdés

Tehát változókorban levő nő vagyok és ügyesen kitaláltam, hogy Mirena spirált szeretnék. Így az össze-vissza vérezgetés talán megszűnne és úgy múlna el a menzeszem, hogy észre sem venném. (Tudtommal 5 évig fent lehet a Mirena.)


A bökkenő az, hogy egyszer már volt fent spirálom, kizárólag műanyagos. (Fémallergiás vagyok feltehetően, bár erről "nincs papírom", de nem mertem rézzel, ezüsttel, arannyal próbálkozni, mert pl. a fülem nem bírja ezeket. Az ujjaimon, karomon, nyakamon tudok bármit (akár bizsut is) hordani.)


Szóval 1 hónap után le kellett venni a spirált, mert ömlött belőlem a vér és iszonyatosan fájt a fejem.


A kérdésem az, hogy a Mirena tudtommal szintén csak műanyagot (és hormont) tartalmaz és ugye helyileg hat hormonálisan, szóval nagyon kevés hormon van benne.


Nem olcsó és nem szeretnék sok pénzt kidobni arra, hogy egy hónap után esetleg megint le kelljen venni.


A dokival akartam erről beszélni, de mivel júl. vége felé volt egy eü-i kaparásom, azt mondta, hogy egyelőre még hagyjuk a témát.


De én én nem szeretném hagyni, mert ha bejönne, akkor nem lenne az össze-vissza vérezgetés és ha lenne partnerem, a fogamzásgátlás is megoldott lenne.


Kinek van esetleg tapasztalata vagy véleménye a témában?



2023. szept. 28. 18:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, próbáld ki a Mirenát.
Nem, ne próbáld ki a Mirenát.
Hallgass az orvosra és várj még.
Egyéb, kifejtem.
8 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
...
2023. szept. 28. 18:53
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
36 évesen tettek fel Mirena-t. 9!!! hónapig vérezgettem minden áldott nap. Hol erősen, hol csak pecsételő vérzés. Orvos szerint normális 6-8 hónapig. Nem vártam tovább, levetettem.
2023. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2


Köszönöm! Igen, hallottam ilyenről... :( Sajnálom. Jó kis vérszegénység alakulhatott ki nálad.

2023. szept. 28. 20:12
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Én is 9 hónapig bírtam. Ráadásul egyfolytában gombám volt tőle, meg két alkalommal cisztám is. :( Nekem az a sejtésem, hogy mivel szintén volt egy alap ciklus zavarom, erre még jobban ráerősített. Lehet, hogy pontos ciklusban, fiatalabb korban bevált volna, de így nagyon nem.


Nem emlékszel milyen volt az előző spirálod? Mert tudtommal a műanyag, az mindenképpen hormonos. Így ha az nem vált be, akkor az gyakorlatilag nagyon hasonló lehetett mint a mirena és nem érdemes próbálkozni vele.

2023. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 qborka ***** válasza:
46%

Nekem kaparás ill.miómaeltávolítás után 4 héttel tették fel a kevesebb hormont tartalmazó Jaydesst, 06.02.

Sajnos,még nem állította el teljesen a vérzést,de sokkal kevesebb,és bár egyelőre kevés a teljesen tiszta napok száma, nem bántam meg. Ezen kívül nekem nincs más negatív mellékhatás.

Türelmes vagyok,várok még,ha januárban még ugyanez a helyzet,akkor inkább a műtét ,endometrium abláció.


Azt előre senki nem tudja meghatározni,hogy ki hogyan reagál majd rá,mikor állítja el teljesen a vérzést,vagy csak normális menstruációt csinálni,vagy bármi.


Vagy bejön vagy nem,nekem ezt mondta a dokim,de hogy előbb ezt próbáljam meg,mert a műtét mégiscsak egy végleges dolog és minden műtét kockázattal jár. 44 éves vagyok, nem tervezek gyereket,nincs is,de ilyen végleges dologra még nem szeretnék vállalkozni.

2023. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

4


Neked is köszönöm. Nem. Sima műanyag volt, hormon nélkül. Ez 100 százalék. Van ilyen, csak szinte senkinek nem kell, mert általában mindenki bírja a rezes-ezüstös-aranyas spirálokat VAGY a Mirenát.

2023. szept. 28. 20:39
 7/21 A kérdező kommentje:

5


Köszönöm.


Tényleg, van még a Jaydess is.


"Azt előre senki nem tudja meghatározni, hogy ki hogyan reagál majd rá, mikor állítja el teljesen a vérzést, vagy csak normális menstruációt csinálni, vagy bármi."


Hát igen, ez a lényeg. Senki nem tudja, hogy mi lenne, ha kipróbálnám. Nem tudom, hogy esetleg női nemi hormonszinteket ha néznek, akkor nem tudják előre megmodnani, hogy nagy valószínűség szerint ki hogyan fog reagálni? Én még soha nem nézetettem ilyen hormonszinteket, szóval lehet, hogy itt az ideje. Hátha az is informatív lenne.

2023. szept. 28. 20:43
 8/21 qborka ***** válasza:
79%

Ezt nem tudom ,de feltételezem,hogy az sem biztosíték rá.

Egy barátnőmnek volt vérvétel is, mielőtt megkapta endometriózis miatt a Mirenát,pont azért,hogy elálljon a vérzése,de 6 hónapja csöpörög ő is.

2023. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

* nézettettem


8


Uh, ez elég durva. :(

2023. szept. 28. 21:06
 10/21 qborka ***** válasza:
30%
A hyterectómiától azért jobb 🙂
2023. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!