Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, hogyan is értelmezzem...

Lányok, hogyan is értelmezzem a ciklusom, mielőtt mondom a dokinak is?

Figyelt kérdés

1.) Az egyik dolog, hogy odaírtam a menstruációs appba, hogy 31 napos ciklusaim vannak általában. Erre a következő mensi kezdetét a 32. Napra tette. Ezek szerint akkor csak 30 naposak a ciklusaim? :O Én teljesen belezavarodtam ebbe, mert az első mensi napja az új ciklus első napja. Szóval akkor állítsam át 30-ra? Ha kvázi a 31. Napon szokott megjönni. Ez igazából csak átlag mert, van hogy a 29. Napon jön meg, van hogy a 34. Napon... (Tehát akkor ha 29., akkor az egy 28 napos ciklus volt, és a 29. Az már az új ciklus 1. Napja, nem a régié, tehát teljesen szabályos a menzim ilyen esetben).


Legutóbb lehetett egy kémiai terhességem sajnos, azelőtt nem naptáraztam appban, mert nagyon hasonló volt minden ciklusom tünetekben, stb. Szeptemberben a 37. Napon jött meg, tehát az egy 36 napos ciklus volt, az előző hónapban meg 28 volt és a 29. Napon. Nem teszteltem mondjuk, éppen külföldön voltam akkor.


Ez most biztosan nem egy hosszú ciklus lesz, minden PMS tünetem érzem, szóval biztosan maradok a 30 napos ablakban, szerdára nem várom.

Jó, hogy elkezdtem naptárazni, mert így fel tudok írni egy csomó mindent, a dokinak is hasznos lehet, bár még csak pár ciklusban nem lettem terhes, korai meddőséget vizsgálni, de belekezdtem a vizsgálatokba.


Szóval állítsam át 30-ra vagy maradhat a 31?


2.) Ami fura, hogy szerintem nagyon későn ovuláltam megint... kb. 18. Napon meg kéne történjen, ehhez képest a 21. Napon volt olyan fájdalmam, hogy tüszőrepedésnek tűnt. Vagy az napokkal utána is lehet? A 19. Napon voltam orvosnál, ő látott egy nagy kerek tüszőt a bal petefészkemben, ezek szerint nem ürült még ki akkor?


De ha a 21. Napon ovuláltam, akkor irreálisan korai lenne a 28-30. Napon menstruálnom. :(


Nem úgy van, hogy a follikuláris(?) Szakasz az 14-16 napos kell legyen? Csak hogy legyen elég ideje megvastagodni a méhnyálkahártyànak.


Attól félek, ha ez annyire rövid, akkor nincs elég progeszteron a szervezetemben.

4 napos, nem erős menzeszeim vannak.


Előre is köszi a válaszokat!



2023. okt. 1. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A menstruációd első napja a ciklusod első napja, ennyire egyszerű.
2023. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen hülye appokat meg felejtsd el. Nem gép vagy, hogy számolgasson neked. Egy naptárba jelöld be pirossal mikor jön meg, meddig tart.


Következő hónapban szintén és a két legelső piros pötty közötti napok száma a ciklusnapjaid száma.

2023. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es köszi, akkor átállítom 30-ra mert én számoltam el. :)


2-es te nem mondod jól, nem az első és a kövi első közti időszak kell, mert a menzi első napja a ciklus 1. Napja, te meg úgy írod h a ciklus 2. Napjától, ami nem igaz.


Nem, nem vagyok gép, de érzem, mikor van peteérésem és a doki is látta hogy a 19. Nap nem repedt még a tüszőm!

2023. okt. 1. 11:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja ti ugyanazon ember vagytok... bocsi
2023. okt. 1. 11:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Am remélem tudod hogy ezek az appok feljegyzésekre is jók es kiàtlagolja nekem, hányszor fájt a hasam stb. Egy sima naptár ilyet nem tud... nekem nagyon bevált eddig! Az ovud napját nyilván nem találja ki. De javaslom, hogy ne tolj le másokat, ha nem tudod az előnyeit!
2023. okt. 1. 11:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell átírni. Nekem is appom van, majd tudja az app idővel. Az ilyen appok, kivéve ha minden alkalommal tökéletesen jön meg a menszeszed, semmire nem jók 2-3 hónapig. Utána már lesz egy kis infója és lesz miből következtetnie. Azért van az algoritmusuk, de annak is kell adat, mielőtt jól működik.

Nekem is változó, hogy mikor jön meg, kellett neki egy-két hónap mire kb megvan, hogy mi micsoda, de mostmár egész jól tud mindent.

2023. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha a ciklusod 31. napján jön meg, akkor 30 napos a ciklusod amúgy tényleg. Különben a ciklusaid első napját mindig 2x számolnád (mert beleszámolnád az előző ciklusba is, mint utolsó nap.) De nem fontos átírni, mert idővel rájön az app magától valószínűleg.
2023. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezel, majd leugatod azt, aki válaszol... Csodás.
2023. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Aha, és te se véletlen vagy 3 pöttyön. Át se gondolod, amit írtam, hogy igenis hasznos az app, erre olyan haszontalan baromságokat írsz, hogy ne is használjam. Mégis ki kezdte itt mások letolását? De legyen szép napod és ennél nagyobb bajod soha se legyen, minthogy valaki közli veled, hogy feleslegesen ne ugass bele más életviteli szokásaiba, amikor nem is ez volt a kérdés. Gáz vagy! :)
2023. okt. 2. 13:09
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
:D
2023. okt. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!