Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció eltolás fogamzásgá...

Menstruáció eltolás fogamzásgátlóval. Melyik a jobb módszer?

Figyelt kérdés
Symicia-t szedek, az első levéllel befejeztem múlt hét kedden. Szombat reggel meg is jött. De el szeretném tolni a menstruációmat, mert nem szeretném, hogy hétvégére jönne meg. A tájékoztatóban 2féle módot írnak erre a problémára: az egyik az, hogy tovább szedem pár szemmel a másik levélből, túl a 21 szemen, és úgy tartok 7 napos szünetet, a másik az, hogy lerövidítem a 7 napos szünetet. Az a lényeg, hogy a 7 nap lehet kevesebb, de több nem, mert csökken a hatás. Melyik a jobb módszer? Ha túlszedem pár szemmel a 21 napot, akkor mindig túl kell szednem ugye?
2010. okt. 18. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Hiába akart lebeszélni a dokim, eddig kétszer pórbáltam meg eltolni. Egyszer sem jött be, ugyanúgy megjött. Nem tesz jót a szervezetednek, ha nincs rá nagyon komoly okod, akkor ne csináld, nem erre van a gyógyszer. Nekem komoly okom lett volna rá, de nem működött.

Persze majd jön egy csomó ember, aki leírja, hogy csináld nyugodtan, de a te szervezeted, ne tedd tönkre feleslegesen.

2010. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Engem ne zavar akármikor jön meg éppen,nincs olyan dolog amiben akadályozna.Nem tolnám el...

Volt h hétvégén,nyaraláskor vagy ép aznap mikor edzésem van...o lenne ha nem az lenne az első nap,de túlélem...

2010. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szerintem a fogamzásgátló tabletta nem arra való, hogy a menstruációs ciklusod napját állítsd be. Funkciója szerint megelőzi a nem kívánt terhességet, és csökkenti a hormonváltozások miatt létrejövő kellemetlenségeket. De ha neked annyira lényeges, hogy hétvégére ne essen, inkább rövidíts a 7 napos pihenési időben, mert így a fogamzásgátló hatás miatt nem kell aggódni, de azért mérlegelj, hogy hány nap pihenőt hagysz magadnak. 1-2 napos eltolás nem olyan jelentős, mint pl. a 4-5 nap.
2010. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosok nem nagyon ajánlják ezt. Több kárt okozol vele, mint amennyi hasznod lesz belőle.
2010. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező! A fogamzásgátló (a fenti baromságokkal ellentétben) lehetővé teszi, hogy megváltoztasd a menzesz napját. A tájékoztató írja, nem véletlenül, és ha orvost kérdezel, ők is lehetségesnek tartják, persze nem minden hónapban.


2 féle mód:

- Ha azt akarod, hogy később jőjjön meg, ne szombaton, hanem mondjuk hétfőn, akkor 2-vel több tabit kell bevenned. Ha kedden akarod, akkor 3-mal, stb. Ha 3-mal több tabit veszel, nem jöhet meg ugyanúgy szombaton (ahogy asszem az első írta), ha mégis, akkor nem megfelelő a tabi, és eltolás nélkül is összevissza jönne meg.

- Ha azt akarod, hogy előbb jőjjön meg 1-2 nappal (így annyival előbb lesz vége), akkor kell 7 napnál kevesebb szünetet tartani. 5-6 napot nem lehet lefaragni, hiszen 2 nap szünetben nem fog megjönni, csak bekavarsz. 1-2 nappal lehet így előrehozni a menzeszt.

Vagyis ha nem hétvégére akarod, neked az első verziót kell választani. Ha hétfőre akarod, akkor plusz 2 darab, ha szerdára, plusz 3. A követekező hónapban (és az azt következőkben is) 21 darabot kell majd bevenned. Ez azt jelenti, hogy lesz egy megkezdett leveled, amit nem tudsz elhasználni, különben ismét előbb (hétvégén) jönne meg, mert kevesebb db van benne.

2010. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: Nem vagyunk idióták, nagyon jól tudjuk, hogy szerepel a betegtájékoztatóban. De ettől függetlenül a nőgyógyász szakorvos még mindig azt mondja, hogy nem szabadna ilyennel szórakozni.
2010. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem az összes nőgyógyász szakorvosom jóváhagyta, pedig a mostani speciel főorvos. Mindig hozzáteszik, hogy nem lehet minden hónapban variálni, DE kivételes esetekben semmilyen kárt nem okoz. Be lehet vele állítani a menzeszt tetszés szerinti napra. Ez ellen kapálózni, ne haragudj, butaság. Ezek tények, nem vélemények.
2010. okt. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meg lehet csinálni, mi sem ezt mondtuk. Csak nem tesz jót, pláne ha valaki gyakran csinálja. Azt sem tiltja semmi, hogy naponta meigyak egy liter alkoholt, csak éppen az a kérdés, hogy mi lesz a következménye.

Nekem bevált a tabletta, amúgy percre pontosan jön meg, amikor el akartam tolni, mégis megjött. Semmi mellékhatása nincs első perctől kezdve, időben jön meg, elmúlt a görcsölésem, szóval erről ennyit hogy csak akkor nem jön be az eltolás, ha nem jó a gyógyszer.

Szóval persze hogy megpróbálhatod eltolni, semmi nem tiltja, azzal meg nem kell foglalkozni, hogy egyetlen normális orvos semn javasolja, véfgülis ha itt megmondja egy észosztó, hogy mindenki hülye aki szerint ne csináld, akkor biztos neki van igaza.


első voltam

2010. okt. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért akarod eltolni?
2010. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na de honnan tudja a szervezetem h elörébb akarom hozni pl?

nekem a 7 napos szünet 6. napján szokott megjönni.tehát ha 3 nappal elörébb akarnám hozni hogy jönne meg a 4. napon??beveszem a gyogyszert 3 nappal korábban és aznap megjön????

2010. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!