Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha ez endometriózis, mit...

Almira kérdése:

Ha ez endometriózis, mit tanácsoltok? Hogyan vészelitek át?

Figyelt kérdés

Kamaszkoromban is iszonyúan szúrt az oldalam egy pontom, az egyik oldal és tesizni sem tudtam miatta. Az ultrahangnál annyit mondtak, nem láttak semmit....visszatért később, nagyon fájt, azt mondta a nőgyógyász, normális ez, mikor megemlítettem, hogy igencsak petefészekfájdalmam lehet.

Most már fel sem tudtam kelni a fájdalomtól. Van, amikor enyhébb, van, amikor lehajlok és attól is fáj.

Senki sem hitte el, hogy nem szimulálok tesin, pedig bár úgy lett volna!

Nagyon görcsösek a menstruációim, beszakad a hátam, a hasam napokig görcsöl.

Iszok görcsoldó teát, mi az, ami még nektek segített? Azt olvastam, nagyon nehezen veszik észre az ilyen elváltozást.

Remélem, megtalálják a fájdalmam okát. :/



2023. okt. 6. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

Én összesen 4 nőgyógyásznál voltam, nekem miómám volt ugyanilyen (+hányinger) tünetekkel. Senki sem vett komolyan, nálam is azt hitték, hogy lógni akarok tesiről. A nőgyógyászok többsége fogamzásgátlót írt fel, de mindegyiktől csak rosszabbul lettem.


Na de ami segíthet:

- Menj addig, amíg komolyan nem vesznek, vannak kifejezetten endometriózis centrumok, neked talán érdemes rögtön itt kezdened nőgyógyász helyett (itt tudod őket megtalalni [link]

- Melegítőpárna (hasra, hátra is)

- Háziorvos tud neked felírni flektor port (bár borzalmas íze van), plusz én ilyen gyógynövényes fájdalomcsillapító/ izomlazító krémeket is használtam alkalmanként

- Érdemes fájdalomcsillapítót váltani egy idő után, mert ha hozzászoksz már nem hat annyira (nálam ez ilyen fél- másfél év kb)

- Nem tudom, hogy mennyit iszol, de igyál sokkal többet amikor menstruálsz, mint alapból.

- Amennyire csak tudod, kerüld a koffeint

2023. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Végül ki segített, az 5.nőgyógyász?


Igyekszem akkor addig kilincselni, amíg diagnosztizálnak. :)


Érdekes, hogy azt hiszik, jókedvünkben görcsölünk...

2023. okt. 7. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!