Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet terhes ha nem jött meg,...

Lehet terhes ha nem jött meg, de az orvos szerint nem az?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de a párom meg van gyözödve, hogy terhes. Mert nem jött meg neki amikor kellett és azóta se, majd 3 hete már. Szerinte így 100% az. 38 éves amúgy. Voltunk orvosnál, csinált ultrahangot meg mindent, csinált a párom 10 terhességi tesztet is mindenféle idöpontban, de minden negatív. Az orvos nem lát terhességet, ezért hormonos vizsgálatokat kért. Megjöttek az eredmények, a TSH 0,543, a Béta HCG <0.5. A párom szerint a TSH jelzi, hogy ő terhes, legalábbis biztosan méhen kívül. Ezt tényként kezeli, teljesen meg van bolondulva. Az orvos jövő hét szerdán lesz csak. Szerintetek lehet tényleg terhes? A vicc az egészben, hogy július óta nem voltunk együtt külföldi munka és szakítás miatt. Mással nem volt, mert koronavírusos volt durva tünetekkel majd 1 hónapig augusztusban, illetve utána a beteg anyját ápolta, meg nem is az a fajta. Szerintem nonszensz hogy terhes, de szerinte ő 3 hónapos és nem látta csak az orvos.
2023. okt. 11. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, nem terhes, hanem terhelt, pszichésen... Menekülj!
2023. okt. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt. Kb. 6 hetes terhesen mentem anno dokihoz, az elmaradt menstruáción kívül pozitív tesztem is volt. Már a méhszájvizsgálatnál gratulált (terhességnél megváltozik), ultrahanggal szívhangot is hallottunk. 3 hónapos terhesen már a hasam is látszott. Nem mindenkinél tökéletesen így van, csak azt akarom érzékeltetni, hogy tutira más oka van a menstruáció kimaradásának.

A TSH-nak a pajzsmirigyhez van köze, nem a terhességhez.

2023. okt. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem terhes. De lehet diagnosztizálatlan hormonnetegsége
2023. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A béta hcg szint ha 5 alatt van, akkor NINCS terhesség. A TSH meg a pajzsmirigy hormon, annak aztán végképp nincs köze a terhességhez.
2023. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem terhes. Nekem is előfordult egyszer, hogy kimaradt a menses, mindenfajta hormonbetegség vagy konkrét ok nélkül - azóta se volt ilyen, utána normálisan megjött. Ellenben ha Covidos volt a párod, az egy nagyon is reális indok nála a mensi kimaradására. De úgy látom, inkább pszichológusra lenne szüksége elsősorban, hogy miért mániája ez a terhesség, minden tény ellenére.
2023. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!