Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 45 évesen mi okoz hirtelen...

45 évesen mi okoz hirtelen erős menstruációs vérzést? Már 3 napja, hogy erős vérzésem van, amihez most vérrögök is csatlakoztak. Időpontot csak a hónap végére kaptam. Esetleg volt már őn is hasonló helyzetben? Lehet valahogy enyhíteni a vérzést?

Figyelt kérdés
2023. okt. 13. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Kaptál Covid-oltást?
2023. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Premenopauza: A vérzés erősebb, és darabosabb.
2023. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mit jelent nálad az erős vérzés? mennyire vérzel sokat?
2023. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Ciszta is lehet. A nem tökéletes peteérés miatt nem történik meg az ovuláció, a tüssző tovább növekszik. Ez hormonokat halmoz fel és pecsételést, kimaradó vérzést, erős vérzést, de gyakorlatilag bármilyen hormonzavart okozhat. Ha rendszeresen ez van, akkor pedig azért, mert változokor előtt először a progeszteron kezd kevés lenni. Ez másik oldalról ösztrogén dominanciát jelent. Aminek következtében nagyon megvastagszik a méhnyálkahártya. Mivel egy nagyobb rétegnek kell leválmia, ezért a vérzés is erősebb.
2023. okt. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Mióma is okoz erősebb vérzést.
2023. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Így igaz, az is lehet
2023. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hétfő óta vérzem, de 2 napig alig alig volt. Majd szerdától nem gyözöm cserélni a betéteket. Még éjjel is fel kell kelnem. Hullámokban görcsöl a hasam is. Három hónapja voltam utoljára vérvételen és akkor kiderült vérszegény vagyok. Ezért aggódom egy kicsit mostmár
2023. okt. 13. 22:54
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Most erősebb a vérzés mert abba fog maradni anyukámnál is így volt. Nagyon erős vérzése volt és 6napig menstruált nagyon durva szinten dolgozni sem tudot menni és nagyon fájt a hasa alja bármien görcsoldót vett be nem használt éjszaka töbször lefürdöt mert átázott és azóta nem menstruál. Akkor volt veled egy idős most 48. Belépsz az idős korban 50fele és így jelzi a szervezeted hogy elfog maradni a menstruáciod.
2023. okt. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Remélem nálam is minden rendben lesz. Egy kicsit most nyugodtabb vagyok.
2023. okt. 14. 13:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem akkor voltak vérrögök, amikor anyukám nagyon beteg volt, majd haldoklott. A stressztől.


8 éven keresztül 37 és 45 éves korom között.


Miután meghalt, a következő héten jött meg a menzeszem. Akkor már teljesen normális volt.


Azóta nagyon kevés van és másfél, kéthavonta. Elmúlófélben van. 49 éves vagyok, és pont akkoriban kezdett elmúlni, amikor nagyon hosszú évek kihagyása után párkapcsolatom lett.


Ez utóbbival vajon összefügghet valamilyen formában...?

2023. okt. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!