Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműtengely holtpontjeladók...

Vezérműtengely holtpontjeladókból jön ki az olaj. Nem repedtek, csak az elektromos csatlakozásnál áll az olaj. Valaki találkozott hasonló gonddal? Kimosom utána megint olajos. Tengely felöl hogyan tud olaj menni oda?

Figyelt kérdés
2022. jan. 14. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha láncos a motor, akkor mehet oda olaj. Ha szíjas, akkor már eléggé necces.
2022. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1 Miért lenne baj szíjasnál? Eleve mi köze van hozzá? Szerinted szíjas motornál szárazon futnak a veztengelyek, vagy mi?


Kérdező: mondjuk veztengely jeladónál pont nem láttam még ilyet, de olajnyomás gombánál előfordul, hogy átszakad és folyik belőle az olaj. Nálad is ez történhetett, ki kell cserélni és kész.

2022. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor lenne baj, ha a szíjtárcsáról veszi a jelet. Sok motornál úgy van megoldva.
2022. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 Hát én sokkal több olyat láttam, ahol a tengelyről veszi, de lehet, hogy csak én voltam (bal?)szerencsés ebből a szempontból.
2022. jan. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja meg szíjasból is van olajban futó. Bár az alapvetően ritka a hagyományoshoz képest.
2022. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szíjas és cseréltem 2szer a jeladókat, de továbbra is olaj jön belőlük. Kitisztíttom és megint olajosak.
2022. jan. 14. 11:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Valami képet lőjél már, mert ez így nem áll össze.
2022. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudok képet feltenni
2022. jan. 14. 15:50
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

ide tudsz feltölteni képet

2022. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha leveszem a stekkert akkor áll az olaj benne, kipucolom és megint ott az olaj kis idő múlva. Az elektromos csatlakozás meg szintén olajos
2022. jan. 14. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!