Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormon vizsgálattal kapcsolatb...

Hormon vizsgálattal kapcsolatban szeretnék okosabb lenni. Miért van az eredmények között a terhesség I.trimeszter eredményben ?

Figyelt kérdés

Pénteken vettek tőlem vért , 21.ciklusnapra, a következő vizsgálatok majd a menstruáció utáni 5.nap lesz.

A mostani eredmények azt mutatták,hogy progeszteron hiány van.

De egy valamit nem értek.

Eredmények:

•Follikuláris fázis :<4.45nmol/L

•Midluteális fázis :14.12-89.14nmol/L

•Luteális fázis:10.62-81.28nmol/L

•Terhesség I.trimeszter : 35.68-286.20nmol/L

•Menopauza után :<2.32nmol/L


A doktor e-mailben csak annyit irt,hogy progeszteron hiány. Ilyen vizsgálatom még nem volt, de miért van ott a terhesség I.trimeszter?



2023. okt. 15. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek referenciaértékek, nem a te eredményeid. A hormonszint a ciklus változásaival, a klimaxszal vagy a terhességgel is változik és ezekben az állapotokban nem ugyanannyi a normális szint.
2023. okt. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy terhes, akkor az a rész nem érint. Azt mutatja, hogy melyik szakaszban mik a normál értékek, mi az elfogadható tartomány.
2023. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát ezért lepődtem meg,hogy az is rajta van mert nem tudok róla,hogy terhes lennék.

De akkor az az eredmény nem azt jelenti,hogy terhes vagyok. Na ez lett volna a lényeg😀Nem vagyok jártas az ilyen vizsgálatoknál miket is néznek pontosan😊 köszönöm a segítséget !

2023. okt. 15. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem azt jelenti. Az is ott van, hogy menopauza után….arra hogyhogy nem kérdeztél rà?….
2023. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mert a doki biztosan írta volna,hogy ha azzal az értékkel gond van. Mivel “csak” 25 éves vagyok😊 És az I.trimeszteren akadt meg a legjobban a szemem.

Igazából a hormon vizsgálatot azért csináltatta a doki mert múlt hónapban volt mensim, rá másfél hétre újra véreztem de nem mensi erősségű volt. Aztán kaptam rá hormon gyógyszert ami egyből elállította a vérzést. Majd újra megjött a mensim a gyógyszer abbahagyása után. Azt hittem most minden rendben lesz, de sajnos nem. Viszont a menstruációm nem volt vészes , és most nem is tartott 1 hétig mint ahogy szokott. Amikor elmúlt , rá pontosan 1 hétre most újra vérzek. Így ugye arra jutottunk,hogy akkor hormon vizsgálat. De mivel csak e-mailben kaptam tájékoztatást így túl sokat nem tudok azon kívül,hogy a progeszteron szint alacsony.

A következő vérvétel majd ha megjön a mensi ,azután lesz.

2023. okt. 15. 22:52
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy azok most akkor nem is eredmények , nem tudom nem csinàltattam mèg ilyen hormon vizsgálatot. Így nem tudom ezeket.
2023. okt. 16. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!