Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek a pajzsmiriggyel...

Akiknek a pajzsmiriggyel kapcsolatos vizsgálataik eredménye nem volt valami jó terhesség alatt, megmaradt a babátok? Nem okozott gondot? Kaptatok rá gyógyszert?

Figyelt kérdés
AZ eredményeim kicsit rosszak lettek, mást nem találtak, az orvos azt mondta egyáltalán nem vészes, nem nagy gond. kaptam rá gyógyszert. De akkoris nagyon aggódok.
2019. márc. 14. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Alul vagy túl működik? Göböt találtak?


Nekem találtak egy göböt pont egy nappal azelőtt, hogy pozitív lett a teszt, hétfőn megyek majd vissza endokrinológushoz, meglátjuk mit mond. A laboromból csak az anti-TPO volt magas.

2019. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Hát, én eleve pajzsmirigy alul működéssel indultam neki a terhességnek + autoimmun. De már terhesség előtt is be volt állítva gyógyszerrel, azóta is be van, és nincs problémám a terhességgel, 30 hetes vagyok már.

Szerintem ne aggódj, ha az orvos azt mondta nem vészes, akkor nem lesz baj. Viszont járj az endokrinológushoz rendszeresen, hogy tudja "állítgatni" a gyógyszert, ha szükséges. Nekem legalábbis szinte együtt végzi a nőgyógyászommal a terhesgondozást az endokrinológusom.

2019. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Első, ha az anti-tpo-d lett magas, akkor neked is autoimmun a problémád valószínűleg... Minél hamarabb orvos és el kell kezdeni a gyógyszert.
2019. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Így van, ezért megyek hétfőn. Már egyszer voltam, de a gyógyszerezés előtt csináltatott ultrahangot meg még egy labort. Csak utóbbit már nem tudtuk megcsinálni, mert nem jött meg szerencsére.
2019. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kicsitvalacsony volt az érték. Nem göb stb. Nögyógyász írta fel, napi egy gyógyszert, endokrinológushoz nem küldött, kérdeztem, mondta nem kell.

Egyébként terhesség alatt lett alacsony, ez hogy Lehetséges? Ezelött Sose volt problémám vele.

2019. márc. 14. 20:16
 6/19 Vicky92 ***** válasza:

Szia #1!

Nekem is göbös a pajzsmirigyem.Várandósság előtt pár évvel diagnosztizálták. Az én laborjaim mindig jók. Az egyik göb 2,6cm a másik 1cm.

Az endokrinológusom szerint ez soha nem fogom "meggyógyulni " viszont a mérete csökkenhet,nekem évek óta stagnál...

Viszont ha eléri a 3cm-t akkor szó nélkül műtik, mert a nyelő-légcső közelében veszélyt jelent.

Remélem a terhesség után sem fog rosszabodni,mert egyébként a terhesség utáni időszakban is szeret "előjönni " a hormonális változások miatt.

Jó egészséget,boldog babavárást!

17+6hkm

2019. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Köszi, hát akkor kíváncsi leszek, most mit mondanak, mert majdnem 4 cmes a göb.
2019. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Bocsi, de most mi az a göb? Az a gólyva nem?

Boldog babavárást

2019. márc. 14. 20:53
 9/19 Vicky92 ***** válasza:

Nem akartalak megijeszti, ne haragudj!

Az én endokrinológusom ezt mondta, de babásan nem tudom elképzelni hogy megműtenének, 😔 persze nem vagyok orvos és várd meg a hétfőt, ha van kedved s időd (én nagyon kíváncsi vagyok mit mondtak) írd meg!😊 Remélem a legjobbakat és drukkolok hogy minden rendben lesz!😊

Szia kérdező!

A golyva azaz struma, a pajzsmirigy szövetének megvastagodása és megnagyobbodása, míg a göb teljesen független elváltozás a pajzsmirigy szövetétől. ( Én így tudom)

Sajnos a pajzsmirigy betegségek népbetegségek, hihetetlen hogy mennyi embert érint, ma már pár éves gyerekeket is holott ez anno.a 40-es nők betegsége volt...

Mindenkinek jó egészséget és a babátoknak is!

2019. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Köszi :) nem ijesztettél meg, már azon túl vagyok, elhatároztam h nincs stressz amíg nem mond valamit a doki.
2019. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!