Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruáció első napját...

A menstruáció első napját végigsírtam, mennyire normális?

Figyelt kérdés

Ma reggel megjött a menstruációm, és borzalmasan elkezdett görcsölni a hasam, amiért délelőtt picit sírdogáltam. Délutánra viszont a párom eléggé felbosszantott, aminek hatására végigsírtam az egész napot. Most is alig bírom elállítani a könnyeimet, de hullámszerűen törnek rám a negatív érzések. Nem történt olyan dolog, ami miatt a "normál" állapotomba akár egy könnycseppet is elejtettem volna...

Minden alkalommal a menstruációm első napján használhatatlan vagyok, ötletek, hogyan lehetne ezt kezelni?

22/N



2023. okt. 15. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Mivel hormonalis oka van, nem lehet csak ugy kezelni. Hasonlo lehet, a PMS-hez. Nekem menstruacio elott 24 oraval van ok nelkul sirvafakadasom negyedik evtizede. Nem napra pontos a ciklusom, de a pityergos hangulat utan masnap megjoves mindig bejon.

Alkalmi kezeles nincs. Sulyos esetnel van antidepresszans vagy hormon szedese.

2023. okt. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%
Szia! Próbáld meg hátha neked is segit a Cickafark-tea esténkénti ivása 6 hétig egy nagy bögrével.
2023. okt. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
35%

Lehet kapni kifejezetten menstruációs teát is, abban több gyógynövény keveréke van.

Egyébként nekem is menstruáció előtt szokott hullámzó lenni a hangulatom, és könnyen elsírom magam.

A párod lehetne megértőbb (ilyenkor is).

A görcsökre fájdalomcsillapító, görcsoldó, melegvizes palack, ágynyugalom szokott nekem segíteni. Leggyorsabban a Flector por hat, (5-10 perc), de az vényköteles.

2023. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!