Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátlók ára miért nő...

A fogamzásgátlók ára miért nő ilyen rohamosan?

Figyelt kérdés

Ma váltottam ki 3 havi adagot, de már csodálkoztam mikor kimondták az árát. Januárban még 7900 Ft-ért vettem, ma pedig 8800 Ft-ért.

3 havonta emelik az árát ahogy visszanéztem.

Nem csodálom ha valaki nem tudja majd megfizetni.


Más gyógyszerek ára is ennyire megy felfele?



2023. okt. 18. 16:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt látni hogy mindennek az ára felfelé megy...Mindennek és nem látni hol a vége ennek...
2023. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Múltkor szemcseppet kellett vennem a gyereknek, majdnem 6e Ft volt. Évente egyszer szokott kelleni, tavaly ilyenkor fele ennyibe került.
2023. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Minek nem nő az ára rohamosan?
2023. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Családpolitika. Kell a gyerek :D
2023. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert még fogja venni az ember akkor is, ha kétszer ennyibe kerül, hiszen nem akar gyereket.


Nem Magyarországon élek, nálunk van generikus, vagyis marka nélküli változata mindegyik fogamzásgátlónak. Fél éves adag a Yasminell generikus változatából 26,95 euro

2023. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#2: Elhiszem. :( Azért ez is durva.

Azon gondolkodtam mikor kijöttem a gyógyszertárból, hogy aki betegség miatt szed naponta több féle gyógyszert, és még nyugdíjas is vagy több gyerekes, az hogy tudja megfizetni.


Néhány hete voltam nőgyógyásznál. Ott is egy pár perces ultrahang 23 000 Ft volt. Nyilván a magánorvos és a fogamzásgátló nem létszükséglet, de nagyon drágák a gyógyszerek és a vizsgálatok. Gondolom nem csak a nőgyógyászatnál jellemző ez.


#5: Hú köszi az infót. Ez érdekes. Akkor ott egy fél éves adag kerül majdnem annyiba, mint itt 3 havi. Az szép azért...


A vitaminok ára is nagyon felment. Korábban szedtem, de abbahagytam inkább.

Sose legyünk betegek, mert lassan megfizethetetlen lesz a gyógyulás.

2023. okt. 18. 17:39
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtam, ez a generikus tabletta ára. A Yasminelle most 55,19 fél évre. Ugyanazbaz összetevő, csak a márkát kell megfizetni.

De pl az ibuprohnen liquid tabletta 20 darabis, 400mg noname változata 4,95, míg az Advil illetve a Nurophhen 10darabos, 200mg változata kerül ennyibe

2023. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Kinek mit intézett a kormánya.
2023. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló szabadáras, és támogatás sincs rajta. Érdemes szétnézni több patikában, mert jeéentős különbságek lehetnek. Mikor szedtem, akkor volt, hogy az egyik patikában 6200 ft-ot fizettem, a másikban 7600 ft volt.
2023. okt. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Komolyan?? Ezt nem is tudtam. Az remek akkor.. Én mindig egy helyen veszem. A munkahelyemtől pár percre van egy gyógyszertár. Köszi a tippet!
2023. okt. 18. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!