Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S. Rohamosan csökken a...

S. O. S. Rohamosan csökken a hajállományom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

...és hajam jellege is teljesen megváltozott/elromlott.

Mindez kb. már egy éve tart, és magától bizony nem áll helyre (a tavalyi évben pár hónapot Biovanne tablettát is szedtem, várt eredmény nélkül).

Mindehhez azt kell hozzátenni, hogy nekem mindig is dús, nem vékony szálú hajam volt, dicsérték is a hajam.

Azóta pedig a a vége is teljesen elvékonyodott, elfogyott..

2 éve 90 napos diétáztam, nem tudom van-e köze a dologhoz...


Kezd ez a dolog eléggé kétségbeejteni, mit tanácsoltok, mit tudok nekem erre a helyzetre?


Előre is köszönöm :)


2011. szept. 13. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj dokihoz. A hajhullás "lehet" (nem biztos) valami belső szervi probléma jele is.
2011. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Lehet az étrended nem megfelelő a diéta óta!

2011. szept. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

én is gondoltam már vmi belső szervi rendellenességre is... de hogy lehetne ezt kideríteni?

milyen orvoshoz menjek?


egyáltalán az orvoson kívül miylen alternatíva lehetséges még?

2011. szept. 13. 08:42
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha férfi vagy nem sokat ha nő akkor még lehet tenni.

Férfi: napi fél szem proscar kevesebbet nem ajánlanák mert így is idő kell neki hogy hasson ill hamar lebomlik a szervezetbe, persze ha nem akarsz ilyet szedni akkor ne szedj de a hajad akkor tuti ki fog potyogni. Lehet még szedni propeciát finpeciát ill dutasteridet, a duta a végső! Vannak jó fórumok pl. az INDEX fórum hajhullás témában. Vagy jó lehet napi 100mg Spiron mivel dht-t csökkent de tesztot is szval a libidót ez befolyásolja de kinek mi a fontos, döntsön mindenki maga.

Ha nő vagy akkor jó az Aminexil ampulla, ha erősebb hormonális a forrás oka akkor lehet szintén Spiront, Androcurt napi 50-100mg-ot, Cysaxalt, Diane 35-öt, Cypromixet, Minervadrazsét, de ezeket a bőrgyógyásszal vagy endokrinológussal kellene megbeszélni.

A vitaminok itt nem hatnak sajna.

Szokták még a Bess Ginsenget használni Ampulla formájában a fejbőrbe masszírozni.

Szval meg lehet állítani csak sorrendet kell állítanod hogy mered vagy nem? mit akarsz mi a fontosabb?

(nem erőszak a disznótor senkinek sem).

2011. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ki kellene vizsgálni. Lehet gyulladásos góc valahol a szervezetedben (pl.fog), az is okozhat hajhullást.
2011. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
09.05-ösnek igaza van, először vizsgáltasd ki, mert számtalan oka lehet. Nekem egyébként rossz fog okozta.
2011. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy orvosi kivizsgalas! vit.hiany, vagy egy belso elvaltozas stb.

2 eve dietaztal, es 1 eve vannak a tunetek! Tehat mar a dietat kovetoen elkezdodott.

2011. szept. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Először háziorvos, vérvétel. Ha nincs meg az ok, akkor fogászat, aztán gégészet. Ha akkor sincs meg, akkor majd továbbküldenek, ahova kell.

A házi módszereket már előtted és nem használnak, erre azért egy évnél kevesebb idő alatt is rájöhettél volna. Hiába szedsz bármit, ha nem jó arra, ami bajod van.


Igen, a 90 napos okozhatja. Baromi egyoldalú és egészségtelen. (Legalább megérte?) 4 napból 3-szor szénhidráttal tömted magad.

De ha csak szimplán koplalsz, az is okozhatja.

Sőt, még az is, ha aszpartamon élsz.

2011. szept. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, hogy a 90 napos jóval korábban volt. Ettől függetlenül ha akkor sikerült kimeríteni a vitamintartalékaidat, akkor jelentkezhet később is a hatás, de inkább másról lehet szó.
2011. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Menj dokihoz!

Egy ismerősömnél a fogyást pajzsmirigy probléma okozta.

2011. szept. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!