Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azoknak a tapasztalatára...

Azoknak a tapasztalatára lennék kíváncsi ,aki volt hasonló cipőben? 19 hetes terhes vagyok. Augusztusban csináltak cytológiai vizsgálatot és hpv tipizálást. LSIL HPV16 lett az eredmény

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és 2 gyermekem van. . E hónapban megismételték a cytológiát , az orvosom elküldött,hogy kérjek időpontot műtét elbírálására. Hétfőn megcsinálták a 19hetes UH-t ott az orvos azt mondta ,hogy ő nem támogatná a műtétet terhesség alatt.

Ma voltam konzultáción. Ott a főorvos elmondta,hogy nem tudja megmondani,hogy ez mire megszülök ami márciusban lenne ,hogy elhatalmasodik e vagy sem. Ha most terhesség alatt megműtenek az a kockázata ,hogy sok vért vesztek vagy megsérül a magzatburok és elvetélhetek. Ha pedig nem akkor az a kockázata ,hogy rosszabbra fordul az állapotom. Egyenlőre a műtét mellett döntöttem , de nagyon félek,hogy elvetélek műtét közben ,nagyon várjuk a babát és nagyon féltem, de van már két gyermekem akiknek szükségük van rám és nem tudhatják ,hogy mire megszülök mennyire durvulhat el ez a jelenlegi állapot. Az a bajom,hogy minden orvos mást mond , a főorvos azt mondta döntsem el míg megvizsgál, azért ez nem kis döntés én úgy gondolom. Kézzelfogahtó választ nem kaptam tőle,hogy mit látna jónak. Ja és még tántongó a méhszájam vagyis a külsőmehszáj nyitott. (Itt ez azt jelenti ,hogy össze kell varrni vagy ettől még kitudom hordani a babát?) Tapasztalatokra lennék kíváncsi,hogy terhesség alatt volt e ,aki átesett ezen a műtéten ? Vagy olyan ,akit szülés után gyermekágy alatt műtöttek meg? A válaszokat előre is köszönöm.



2023. okt. 22. 05:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez valóban nem egy egyszerű és triviális kérdés, és ajánlom, hogy tájékozódj e tekintetben, illetve kövesd az orvosok utasításait.
2023. okt. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt veszélyes, bármilyen műtét sajnos. Orvosok utasításait kövesd és nem lesz baj.
2023. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Követném az orvosok utasításait,ha egyet mondanának.

Az egyik nem foglalt állást

A másik azt mondta,hogy ő nem csinálná meg a műtétet terhesség alatt

A harmadik azt mondta műtessem meg magam ,mert ha elhatalmasodik akkor komolyabb baj is történhet velem mire megszülök és me adj Isten akkor a két meglévő gyerekem marad anya nélkül.

2023. okt. 24. 19:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Az orvos közölte a körülményeket. Azt neked kell eldöntened, hogy a születendő gyermek élete érdekében kockáztatod-e a sajátodat.
2023. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Facebookon az Alternatív nőgyógyászat csoportban (jelentkezni kell) vannak ilyen témájú kérdések is, és ott volt, aki a műtétet javasolta, mert hogy a terhesség felerősítheti rossz meg jó irányba is, tehát nagyon jól gondold át bárhogy is döntesz. Kérdezz meg más dokit is.

Ha műteni kell, akkor dr. Szalay Lászlót ajánlották sokan, mivel lézeres eljárással műt a páciensei felgyógyultak teljesen. Volt olyan ismerőse a posztoló hölgynek, akit pesten többször csonkoltak P4 vagy P5 eredménnyel majd végül Győrbe ment és ő is teljesen felgyógyult.

A fent leírtak nem az én tapasztalatom, csak mentettem, hogy szükség esetén tudjam hova kell forduljak. A csoportot viszont ajánlom.

2023. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!